Prezesi szpitala w Gorzowie zakażeni koronawirusem

18 listopada 2020, 10:12
fot. facebook.com/robert.surowiec
W środę w Gorzowie przybyły aż 132 osoby zakażone koronawirusem. Wśród nich jest również Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie jest na oddziale zakaźnym. Natomiast Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala, u którego potwierdzono obecność COVID-19 przebywa w domu.

W środę 18 listopada ministerstwo zdrowia oraz Lubuski Urząd Wojewódzki przedstawiło najnowszy raport jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. W województwie lubuskim zakażonych jest 586 osób, z czego z 132 Gorzowa. Wśród osób z potwierdzonym COVID-19 jest również zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

- Prezes szpitala Jerzy Ostrouch leczony jest na oddziale zakaźnym ze względu na stan zdrowia, natomiast wiceprezes Robert Surowiec przebywa w izolacji domowej – informuje Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Z racji tego, że brakuje personelu w gorzowskim szpitalu, sam wiceprezes Surowiec wziął dyżur na oddziale zakaźnym. - To, co przeżyłem na naszym oddziale covidowym zostanie ze mną do końca życia – podkreśla Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Jak podkreśla wiceprezes Surowiec, nie zakaził się na oddziale covidowym, ponieważ tam są wszelkie środki ochrony osobistej i nie ma możliwości, aby była transmisja wirusa z pacjenta na personel. O tym, że jest zakażony, poinformował na swoim facebookowym profilu. - Witajcie o poranku, dzisiaj raport koronawirusowy szczególny także dla mnie. Wczoraj mieliśmy 88 pozytywnych wyników, w tym jeden należy do mnie. Czuję się dobrze, zastosowałem samoizolację, pracuję a biegi kontynuuję w pokoju. Mam nadzieję, że już po wszystkim będę mógł oddać osocze – czytamy we wpisie Surowca.

Bieżące decyzje dotyczące codziennego funkcjonowania Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie podejmuje prokurent, czyli dyrektor ds. pielęgniarstwa.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości