Wiadomości

Prezesi szpitala w Gorzowie zakażeni koronawirusem

18 listopada 2020, 10:12
fot. facebook.com/robert.surowiec
W środę w Gorzowie przybyły aż 132 osoby zakażone koronawirusem. Wśród nich jest również Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie jest na oddziale zakaźnym. Natomiast Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala, u którego potwierdzono obecność COVID-19 przebywa w domu.

W środę 18 listopada ministerstwo zdrowia oraz Lubuski Urząd Wojewódzki przedstawiło najnowszy raport jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. W województwie lubuskim zakażonych jest 586 osób, z czego z 132 Gorzowa. Wśród osób z potwierdzonym COVID-19 jest również zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

- Prezes szpitala Jerzy Ostrouch leczony jest na oddziale zakaźnym ze względu na stan zdrowia, natomiast wiceprezes Robert Surowiec przebywa w izolacji domowej – informuje Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Z racji tego, że brakuje personelu w gorzowskim szpitalu, sam wiceprezes Surowiec wziął dyżur na oddziale zakaźnym. - To, co przeżyłem na naszym oddziale covidowym zostanie ze mną do końca życia – podkreśla Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Jak podkreśla wiceprezes Surowiec, nie zakaził się na oddziale covidowym, ponieważ tam są wszelkie środki ochrony osobistej i nie ma możliwości, aby była transmisja wirusa z pacjenta na personel. O tym, że jest zakażony, poinformował na swoim facebookowym profilu. - Witajcie o poranku, dzisiaj raport koronawirusowy szczególny także dla mnie. Wczoraj mieliśmy 88 pozytywnych wyników, w tym jeden należy do mnie. Czuję się dobrze, zastosowałem samoizolację, pracuję a biegi kontynuuję w pokoju. Mam nadzieję, że już po wszystkim będę mógł oddać osocze – czytamy we wpisie Surowca.

Bieżące decyzje dotyczące codziennego funkcjonowania Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie podejmuje prokurent, czyli dyrektor ds. pielęgniarstwa.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości