Wiadomości

Dzień dobry, jesteśmy z wodociągów. Tak teraz okradają seniorów

18 listopada 2020, 10:05, red
„Dzień dobry! Jesteśmy z wodociągów. Jest awaria, musimy pilnie zamknąć u Pani wodę.” Między innymi pod takim pretekstem oszuści próbują dostać się do mieszkania seniorów. Gdy już wejdą do środka, kradną co się da.

Takie zdarzenie miało miejsce niedawno w Świebodzinie, gdzie do jednego z mieszkań weszła grupa oszustów. Było to dwóch mężczyzn i kobieta. Kiedy mężczyźni wspólnie z właścicielką mieszkania „naprawiali” awarię w łazience, kobieta już zdążyła okraść mieszkanie.

Poszkodowana zorientowała się jednak, że dzieje się coś podejrzanego. Wyszła z łazienki mimo zasłaniania przejścia przez rosłego mężczyznę i zobaczyła jak kobieta kradnie jej biżuterię. Właścicielce udało się odebrać część swoich przedmiotów, jednak sporo z nich padło łupem oszustów, którzy szybko uciekli z mieszkanie. Na szczęście, w tym przypadku seniorce nie stała się krzywda.

- Ostrzegamy seniorów, aby uważali kogo wpuszczają do mieszkania. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń jak najszybciej należy dzwonić na numer alarmowy 112 – mówi Marcin Ruciński, z KPP w Świebodzinie.

Aby nie stać się ofiarą oszustów, pamiętajmy o kilku zasadach:
- Przed wpuszczeniem do mieszkania przedstawicieli administracji, wodociągów czy innych usługodawców, należy zweryfikować ich dane. Warto zadzwonić do firmy, którą mają reprezentować i zapytać, czy taka osoba rzeczywiście pracuje oraz, czy takie działania są prowadzone;
- Jeśli jesteśmy sami i czujemy się niepewnie, można zadzwonić po bliską osobę lub poprosić o pomoc zaufanego sąsiada;
- Stale obserwujmy zachowanie osób, które znajdują się w naszym mieszkaniu;
- Jeśli mamy podejrzenie co do uczciwości osób, poczucie, że możemy być oszukiwani lub paść ofiarą przestępstwa jak najszybciej poinformujmy Policje. Czas w tym odgrywa bardzo ważną rolę.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Czy śledzisz już nasz portal na Facebooku, Twitterze,  i YouTube


Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać! tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości