Wiadomości

Po dachowaniu uciekł w las. 59-latek miał 3 promile alkoholu we krwi

18 listopada 2020, 09:34
Kompletnie pijany 59-latek po dachowaniu uciekał przez las. Dogoniła go policjantka z Krosna Odrzańskiego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę, mając we krwi blisko 3 promile alkoholu.

Zdarzenie miało miejsce na drodze wojewódzkiej 287 pomiędzy Bobrowicami a Strużką. Dyżurny krośnieńskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o dachowaniu pojazdu. Z relacji świadków zdarzenia wynikało, że po całym zdarzeniu, kierowca opuścił pojazd i uciekł do lasu.

W pościg za nim ruszyła policjantka, która po zatrzymaniu mężczyzny w kompleksie leśnym, doprowadziła go do radiowozu. 59-latek przyznał się do kierowania pojazdem, a następnie doprowadzenia do jego „dachowania” - mówi podkomisarz Justyna Kulka z KPP w Krośnie Odrzańskim.

Na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która zbadała mężczyznę. Nie doznał on żadnych poważnych obrażeń. Funkcjonariusze sprawdzili też stan trzeźwości mężczyzny. Badanie wykazało, że w jego organizmie były prawie trzy promile alkoholu.

- Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka grzywna – dodaje Justyna Kulka.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości