Wiadomości

Miała do domu 30 metrów. 79-letnia kobieta zniknęła bez śladu

14 listopada 2020, 22:00
fot. Lubuska policja
Mija piąta doba poszukiwań 79-letniej Stanisławy Pałko z Zakęcia w województwie lubuskim. Kobieta wyszła z mieszkania swojej córki do domu, który był oddalony zaledwie o 30 metrów, jednak nie dotarła do celu. Pomimo poszukiwań zakrojonych na szeroką skalę, w których bierze udział ponad 100 osób, kobiety wciąż nie udało się odnaleźć. 79-latka przepadła bez śladu i ma coraz mniejsze szanse na przeżycie.

Ponad 100 osób już piątą dobę szuka zaginionej Stanisławy Pałko z wsi Zakęcie w powiecie nowosolskim. Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna, ponieważ zaginiona 79-latka poważnie choruje, ma demencję oraz kuleje. Dodatkowo temperatury w nocy są bardzo niskie, a kobieta jest bez jedzenia i bez picia. To oznacza, że z każdą dobą ma coraz mniejsze szanse na przeżycie.

W akcje poszukiwawcze zaangażowana jest rodzina, mieszkańcy, policja, straż pożarna czy straż leśna. Do działań są wykorzystywane również psy tropiące, drony i quady. Do pomocy został wezwany również jasnowidz. Wszystko przez to, że okoliczności zaginięcia seniorki są niejasne.

- We wtorek 10 listopada około godz. 17.30 Stanisława Pałko wyszła z mieszkania swojej córki zamieszkałej w miejscowości Zakęcie i miała udać się do swojego domu oddalonego o około 30 metrów. Jednak do miejsca zamieszkania nie dotarła – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci wytypowali rejon, w którym może znajdować się zaginiona kobieta i podzielili go na sektory. Grupy poszukiwawcze przeszukują metr po metrze wyznaczony teren. Niestety wciąż bez żadnego śladu, który mógłby wskazać, gdzie może znajdować się zaginiona 79-latka.

Osoby, które widziały Stanisławę Pałko lub posiadają informacje, mogące pomóc w jej odnalezieniu proszone są o kontakt z policją pod numerem 112. Ponadto policjanci proszą wszystkich kierowców, którzy poruszali się we wtorek 10 listopada lub środę 11 listopada w okolicach wsi Zakęcie o przejrzenie swoich nagrań z wideorejestratorów - być może na jakimś nagraniu będzie widać zaginioną 79-latkę.

Stanisława Pałko ma 160 cm wzrostu, oczy koloru szarego, jest szczupłej budowy ciała, włosy krótkie koloru kasztanowego z siwymi odrostami. W chwili zaginięcia miała na sobie fioletowy sweter z beżowymi wstawkami, jasne beżowe spodnie, na nogach miała kapcie. Kobieta kuleje.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości