Wiadomości

Ognisko koronawirusa w DPS w Kożuchowie

13 listopada 2020, 11:58
fot. facebook.com/dps.wkozuchowie
Pojawiło się nowe ognisko koronawirusa w województwie lubuskim. Tym razem zakażone COVID-19 są aż 64 osoby z Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Koronawirusa potwierdzono zarówno u pracowników, jak i pensjonariuszy.

W piątek 13 listopada Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie poinformował o 598 nowych zakażeniach koronawirusem w całym województwie, w tym aż 146 z powiatu nowosolskiego. Jak się okazało, część zakażeń pochodzi z Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie gdzie pojawiło się nowe ognisko koroanwirusa.

Do tej pory w Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie wykryto 64 przypadki zakażenia koronawirusem – zakażonych jest 47 pensjonariuszy oraz 17 pracowników. Jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki, DPS ma zapewniony personel do opieki nad seniorami. Natomiast władze placówki są w stałym kontakcie z wojewodą lubuskim i starostą powiatu nowosolskiego.

Pozostałe ogniska COVID-19 w powiecie nowosolskim nie są tak duże, ale zakażenia pojawiły się również na oddziale kardiologii i kardiochirurgi w szpitalu w Nowej Soli.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości