Terytorialsi pomagają w gorzowskim szpitalu [zdjęcia]

10 listopada 2020, 18:23
fot. WSzW
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej pomagają w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie przeprowadzić wstępną selekcją pacjentów, pobierają wymazy w punktach drive thru. Natomiast od niedawna składają raporty dotyczące stanu obłożenia łózek w szpitalu oraz wprowadzają wyniki badań na obecność koronawirusa do systemu.

Coraz większa liczba pacjentów zakażonych koronawirusem, którzy przebywają w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie, a także personel wyłączony z pracy z powodu COVID-19 lub kwarantanny sprawia, że każda pomoc w szpitalu jest na wagę złota. Dlatego też do Gorzowa zostali skierowani żołnierze 151. Batalionu Lekkiej Piechoty 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- W ciągu ostatnich dni z pracy w szpitalu było wyłącznych 150 pracowników. Obecność terytiorialsów jest dla nas dużym wsparciem, ponieważ żołnierze pomagają nam wypełnić lukę, choćby po tych pracownikach, którzy dbają o bezpieczeństwo naszych interesantów w punktach pre-triażu – podkreśla Jerzy Ostrouch, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Terytorialsi oprócz pomagania w przeprowadzeniu wstępnej selekcji pacjentów, pobierają również wymazy od pacjentów w punktach drive thru. Natomiast od początku tego tygodnia żołnierze WOT składają raporty dotyczące stanu obłożenia łózek w lecznicy i wprowadzają wyniki badań na obecność koronawirusa do systemu.

- To służby medyczne przygotowują te dane, żołnierze je przekazują do jednostek, które zajmują się ich analizą i ewidencją. Dzięki takiej pomocy medycy i pomoce medyczne mogą zająć się leczeniem pacjentów, a nie prowadzeniem buchalterii – mówi ppłk Artur Filipowicz, dowódca 151. Batalionu Lekkiej Piechoty 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Obecnie w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie pracuje około 20 terytorialów. Natomiast we wszystkich szpitalach covidowych na terenie województwa lubuskiego jest to ponad 130 żołnierzy WOT.

Fotoreportaż


1/6 Terytorialsi pomagają w szpitalu

1/6 Terytorialsi pomagają w szpitalu

2/6 Terytorialsi pomagają w szpitalu

2/6 Terytorialsi pomagają w szpitalu

3/6 Terytorialsi pomagają w szpitalu

3/6 Terytorialsi pomagają w szpitalu

4/6 Terytorialsi pomagają w szpitalu

4/6 Terytorialsi pomagają w szpitalu

5/6 Terytorialsi pomagają w szpitalu

5/6 Terytorialsi pomagają w szpitalu

6/6 Terytorialsi pomagają w szpitalu

6/6 Terytorialsi pomagają w szpitalu

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości