Wiadomości

Łóżka covidowe od WOŚP trafią do szpitala w Gorzowie

6 listopada 2020, 17:20, red
fot. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
W ciągu najbliższych dni do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie zostanie przywiezionych 20 łóżek covidowych. To dar Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która postanowiła zareagować na dramatyczną sytuację w szpitalach w całej Polsce i wykorzystywanie łóżek m.in. z oddziałów dziecięcych dla pacjentów z COVID-19.

Na początku listopada Jurek Owsiak poprosił szpitale, aby łóżka kupione przez fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na oddziały geriatryczne i psychiatrii dziecięcej nie były przekształcane w łóżka dla pacjentów z COVID-19. Zapewnił jednak, że fundacja zajmie się zakupem tak bardzo potrzebnych podczas wzrostu zachorowań na koronawirusa łóżek.

Łóżka i fotele od WOŚP były wykorzystywane również dla pacjentów covidowych w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Gorzowie, w momencie kiedy zabrakło miejsca dla chorych, a szpital musiał uruchomić tymczasowy oddział w hali wjazdowej dla karetek.

WOŚP ogłosiła właśnie, że przekaże 1279 łóżek dla pacjentów covidowych do szpitali w 80 miastach w całej Polsce. Wśród nich znalazły się dwa miasta z województwa lubuskiego – Gorzów oraz Drezdenko.

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie będzie jednym z kilku szpitali w całej Polsce do których trafi największa liczba łóżek. W ciągu najbliższych dni do gorzowskiego szpitala zostanie przekazanych 20 łóżek covidowych od WOŚP. Z kolei do szpitala w Drezdenku zostanie przekazanych 10 łóżek dla pacjentów COVID-19.

- Wszystkie zakupione przez nas łóżka przeznaczone są do działań na intensywnej terapii i posiadać będą materace przeciwodleżynowe. Fundacja WOŚP przypomina, że rozpatruje prośby tylko tych szpitali, które mają polecenie zorganizowania oddziału covidowego. Niestety za tym poleceniem nie idzie żadne wsparcie systemu w postaci sprzętu medycznego. Dlatego fundacja WOŚP zdecydowała się przekazać pomoc w postaci zakupu i dostawy łóżek. Bardzo dziękujemy wszystkim lekarzom, pielęgniarkom, pielęgniarzom, personelowi szpitalnemu i ratownikom medycznym za ich trudną i ofiarną pracę. Ukłony i szacunek i jak tylko możemy, to tak chcemy wam pomóc – podkreśla Jurek Owsiak, szef WOŚP.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości