Wiadomości

Złodzieje ukradli sprzęt ze szpitala. Darczyńcy kupili nowy

6 listopada 2020, 13:06, red
fot. Szpital w Drezdenku
W szpitalu covidowym w Drezdenku doszło do zuchwałej kradzieży. Nieznani sprawcy ukradli dwie nagrzewnicy oraz lampę halogenową z namiotów triagowych, które znajdowały się przed głównym wejściem do szpitala. Chociaż złodziei nie udało się zatrzymać, to do szpitala zgłosili się ludzie dobrej woli, którzy kupili nowy sprzęt.

Wracamy do sprawy zuchwałej kradzieży do której doszło w nocy z niedzieli 1 listopada na poniedziałek 2 listopada w szpitalu covidowym w Drezdenku. Wówczas nieznani sprawcy ukradli z namiotów triagowych, które znajdują się przed głównym wejściem do szpitala, dwie nagrzewnice i lampę halogenową. Sprzęt służył do ogrzewania i oświetlania namiotów. Mało tego, sprzęt wart blisko 20 tys. zł nie należał do szpitala, a został pożyczony z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich. Nagrzewnice służyły do ogrzewania namiotów, w których pacjenci czekają na wejście do szpitala, natomiast lampa służyła do oświetlania wnętrza namiotów.

Kradzieżą byli zszokowani nie tylko zarządcy szpitala czy strażacy do których należał sprzęt, ale również czytelnicy. Po nagłośnieniu sprawy w mediach, znalazły się osoby, które postanowiły pomóc szpitalowi i kupiły dwie nagrzewnice, aby te mogły służyć pacjentom i medykom w tym trudnym czasie.

- Dyrektorzy dwóch marketów Leroy Merlin Polska w Gorzowie oraz Zielonej Górze nam podarowali nowy sprzęt. Dodatkowo anonimowa osoba przekazała Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Krajeńskich również dwie nagrzewnice. Chcemy podziękować za wsparcie oraz ogromną pomoc dla szpitala. Zapewniamy, że ofiarowany sprzęt będzie służył pacjentom naszego szpitala – podkreśla Maciej Bak, prezes szpitala w Drezdenku.

Lubuskie24.pl - najprawdopodobniej najlepszy portal w regionie

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości