Kierowca chciał wręczyć 200 zł łapówki policjantom

3 listopada 2020, 16:07, red
fot. Lubuska policja
Do 10 lat więzienia grozi 32-letniemu mężczyźnie, który próbował wręczyć 200 zł łapówki policjantom w zamian za odstąpienie od wypisania mandatu za przekroczenie prędkości. Kierujący volvo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 22 km/h za co groziło mu 100 zł mandatu oraz 4 punkty karne.

Policjanci z krośnieńskiej drogówki podczas prowadzenia kontroli prędkości w miejscowości Radnica, sprawdzili prędkość samochodu osobowego marki volvo, który jechał w ich kierunku. Jak się okazało, kierujący volvo przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 22 km/h. Dlatego też jeden z policjantów dał kierowcy znak do zatrzymania się, a następnie przystąpił do kontroli drogowej.

- Mężczyzna za przekroczenie prędkości zostałby ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych i 4 punktami karnymi, jednak chciał inaczej załatwić sprawę. 32-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności zaproponował wręczenie policjantom korzyści majątkowej w wysokości 200 złotych, za odstąpienie od jego ukarania. Funkcjonariusze uprzedzili mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem. Jak się okazało mężczyzna był świadomy, że wręczanie łapówki funkcjonariuszom jest przestępstwem – opowiada Justyna Kulka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut złożenia policjantom obietnicy wręczenia korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem. Za próbę wręczenia łapówki 32-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie przed sądem również za popełnione wykroczenie drogowe.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości