Wiadomości

Kierowca chciał wręczyć 200 zł łapówki policjantom

3 listopada 2020, 16:07, red
fot. Lubuska policja
Do 10 lat więzienia grozi 32-letniemu mężczyźnie, który próbował wręczyć 200 zł łapówki policjantom w zamian za odstąpienie od wypisania mandatu za przekroczenie prędkości. Kierujący volvo przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 22 km/h za co groziło mu 100 zł mandatu oraz 4 punkty karne.

Policjanci z krośnieńskiej drogówki podczas prowadzenia kontroli prędkości w miejscowości Radnica, sprawdzili prędkość samochodu osobowego marki volvo, który jechał w ich kierunku. Jak się okazało, kierujący volvo przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 22 km/h. Dlatego też jeden z policjantów dał kierowcy znak do zatrzymania się, a następnie przystąpił do kontroli drogowej.

- Mężczyzna za przekroczenie prędkości zostałby ukarany mandatem karnym w wysokości 100 złotych i 4 punktami karnymi, jednak chciał inaczej załatwić sprawę. 32-latek, chcąc uniknąć odpowiedzialności zaproponował wręczenie policjantom korzyści majątkowej w wysokości 200 złotych, za odstąpienie od jego ukarania. Funkcjonariusze uprzedzili mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem. Jak się okazało mężczyzna był świadomy, że wręczanie łapówki funkcjonariuszom jest przestępstwem – opowiada Justyna Kulka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut złożenia policjantom obietnicy wręczenia korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie od ukarania mandatem. Za próbę wręczenia łapówki 32-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna odpowie przed sądem również za popełnione wykroczenie drogowe.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości