Wiadomości

Szpital wstrzymuje planowe przyjęcia na oddziały

20 października 2020, 18:01, red
fot. archiwum
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie poinformował, że z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej wstrzymuje do odwołania planowe przyjęcia na oddziały. Wyjątkiem są pacjenci skierowani do diagnostyki i leczenia onkologicznego, leczenia w trybie chemioterapii oraz okulistyki.

We wtorek 20 października padł rekord, jeżeli chodzi o ilość osób zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim. Jak podaje Lubuski Urząd Wojewódzki, w regionie przybyło aż 236 osób zakażonych, z czego 49 to mieszkańcy województwa lubuskiego i 10 z powiatu gorzowskiego. Wśród osób zakażonych są również pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Jak informuje lecznica, 61 pracowników zostało wyłączonych z pracy w związku z zakażeniem koronawirusem oraz kontaktem z osobami zakażonymi.

Dlatego też we wtorek władze lecznicy podjęły decyzję o wstrzymaniu przyjęć do szpitala, ale z wyjątkami. - Z powodu aktualnej sytuacji epidemiologicznej wywołanej dodatnimi wynikami COVID-19 u pacjentów i personelu, lecznica wstrzymuje do odwołania planowe przyjęcia na odziały szpitala – mówi Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Wyjątkiem są pacjenci skierowani do diagnostyki i leczenia onkologicznego, leczenia w trybie chemioterapii oraz okulistyki. Ponadto do szpitala będą przyjmowani pacjenci w stanie zagrożenia życia czy rodzące kobiety.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości