Wiadomości

Szpital z dodatkowymi łóżkami COVID-19 powstanie w Zielonej Górze

20 października 2020, 17:31, red
fot. WSzW
Wojewoda lubuski wraz z marszałek województwa lubuskiego podjęli decyzję, że tymczasowy szpital z dodatkowymi łóżkami covidowymi powstanie w Zielonej Górze. W budowanym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka ma znaleźć się dodatkowe 150 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Inwestycja ma być gotowa do końca listopada.

Minister zdrowia zapowiedział, że w każdym województwie ma powstać tzw. szpital polowy, w którym znajdą się dodatkowe łóżka dla pacjentów z koronawirusem. We wtorek 20 października doszło do porozumienia pomiędzy wojewodą lubuskim Władysławem Dajczakiem, a marszałek województwa lubuskiego Elżbietą Polak i została podjęta decyzja, że szpital z łóżkami covidowymi powstanie w Zielonej Górze.

Do końca listopada w budowanym Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze ma zostać umieszczonych dodatkowych 150 łóżek dla pacjentów z COVID-19. - Teraz, jak nigdy przedtem musimy być razem. Musimy pokazać naszym mieszkańcom, że ich zdrowie i życie jest najważniejsze. Wspólnie zdecydowaliśmy, że propozycja wykorzystania nowego szpitala w Zielonej Górze jest merytorycznie i obiektywnie najlepsza. Nie ma czasu na długie analizy. Trzeba to zrobić szybko - podkreśla Elżbieta Anna Polak, marszałek województwa lubuskiego.

- Chcemy wspólnie taki szpital przygotować. Dziękuję pani marszałek za tę gotowość. Od jutra na roboczo będziemy już działać w tym kierunku tak, żeby Lubuszanie wiedzieli że w zwiększonej pandemii, na koniec listopada będziemy mieli dodatkowe 150 łóżek – mówi Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Powołany już został sztab roboczy z pracowników urzędu marszałkowskiego oraz urzędu wojewódzkiego, który będzie koordynował prace nad budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości