Wiadomości

Blisko 900 interwencji policji z powodu braku maseczek

17 października 2020, 15:16, red
fot. KMP Gorzów
Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie podsumowuje pierwszy tydzień przestrzegania zasad zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Policjanci interweniowali do tej pory prawie 900 razy, a większość osób która nie miała maseczki przyjęła mandat karny. Natomiast w przypadku blisko 200 osób sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Z uwagi na nowe obostrzenia i obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, policjanci sprawdzają na terenie całego województwa lubuskiego czy Lubuszanie przestrzegają restrykcji. Od soboty 10 października do soboty 17 października lubuscy policjanci interweniowali w sprawie braku maseczek aż 888 razy.

- Dla 602 osób nieprzestrzeganie przepisów nowego rozporządzenia zakończyło się nałożeniem mandatów karnych, a w przypadku 200 osób został sporządzony wniosek o ukaranie do sądu. Pozostałe osoby zostały pouczone – komentuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie.

Ponadto w województwie lubuskim ponad 5500 osób jest objętych kwarantanną. To z kolei wiąże się ze sprawdzaniem przez policjantów czy dana osoba przebywa w wyznaczonym miejscu. -Dlatego warto, aby nie powiększać tych liczb w trosce o zdrowie i życie oraz zadbać o to, aby policjanci mieli więcej czasu na obsługę codziennych zdarzeń oraz, aby działań związanych z pandemią było jak najmniej. A to w dużej mierze zależy od reżimu społecznego – podkreśla Maludy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości