Koronawirus w Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach

13 października 2020, 16:45, red
fot. dps-milowice.pl
Pojawiło się nowe ognisko koronawirusa w województwie lubuskim. Tym razem zakażone COVID-19 są aż 64 osoby z Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach koło Żar. Koronawirusa potwierdzono zarówno u pracowników, jak i pensjonariuszy.

We wtorek 13 października Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie poinformował o 164 nowych zakażeniach koronawirusem w całym województwie, w tym aż 48 z powiatu żarskiego. Jak się okazało, wszystkie 48 osób pochodzi z Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach koło Żar, gdzie pojawiło się nowe ognisko koroanwirusa. Do tej pory w Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach wykryto 64 przypadki zakażenia koronawirusem – są to zarówno pracownicy placówki jak i pensjonariusze.

Chociaż dyrektor DPSu Barbara Litewka wprowadziła całkowity zakaz odwiedzin pod koniec września, to niestety nie udało się uniknąć zakażeń i sytuacja w DPSie jest dramatyczna. O sprawie został powiadomiony wojewoda lubuski oraz starosta powiatu żarskiego.

To drugie tak duże ognisko koronawirusa w województwie lubuskim, tuż obok Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Zielonej Górze, gdzie zakażonych było 98 osób - 72 podopiecznych oraz 26 pracowników. Niestety trzech pensjonariuszy zakażonych COVID-19 zmarło w szpitalu w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->