• Dziś 11°/2°
  • Jutro 11°/0°
  • Pojutrze 11°/2°
  • Jakość powietrza (CAQI): 9 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Strażacy alarmują: Cała okolica tonie w śmieciach [zdjęcia]

10 października 2020, 19:27, red
fot. OSP Lubczyno
Do portalu gorzowianin.com zgłosili się strażacy z OSP Lubczyno, którzy alarmują, że cała okolica jest zasypywana śmieciami. Ludzie podjeżdżają busami lub autami z przyczepkami i wysypują odpady na polnej drodze lub na skraju lasu. W miniony piątek hałda części samochodowych została wyrzucona w pobliżu remizy OSP.
- W rejonie Lubczyna, Chwałowic czy Jeżyków stale wyrzucane są śmieci. Ludzie podjeżdżają busami lub autami z przyczepkami i wyrzucają odpady gdzie popadnie. W piątek pomiędzy szkołą, a remizą w Lubczynie natknąłem się na rozrzucone części samochodowe. Proszę mi wierzyć, że cała okolica tonie w tego typu odpadach - podkreśla pan Artur, strażak z OSP Lubczyno, który prosi o nagłośnienie sprawy.

Jak się okazało, wśród rozrzuconych części samochodowych znalazły się również dokumenty z danymi osobowymi, w tym zaświadczenie o demontażu pojazdu. Na dokumencie są nie tylko dane właściciela pojazdu, który postanowił oddać go na złom, ale również dane firmy zajmującej się kasacją pojazdów i skupem złomu. Zarówno właściciel auta, jak i firma pochodzą z Gorzowa. Dlatego też strażak postanowił wezwać na miejsce policję, aby osoba, która wyrzuciła części rozebranego BMW została ukarana.

Natomiast cała jednostka OSP Lubczyno apeluje, aby śmieciarz zastanowił się nad tym co zrobił i sam uprzątnął części samochodowe. - Apelujemy do osoby, która zachowała się karygodnie o jak najszybsze posprzątanie śmieci oraz zutylizowanie ich w odpowiednim miejscu- podkreślają strażacy z OSP Lubczyno.

Jak się okazało, jeszcze w piątek 9 października po godz. 22 ktoś podpalił wyrzucone śmieci i postanowił w ten sposób pozbyć się problemu. Strażacy z OSP Lubczyno ponownie zgłosili sprawę na policję.

Strażacy ochotnicy tłumaczą, że chcą nagłośnić problem dzikich wysypisk śmieci, ponieważ co roku wspólnie z mieszkańcami organizują akcję „Sprzątanie Świata” do której przyłącza się wiele osób. Chociaż ilość odpadów z roku na rok jest coraz mniejsza, to nadal przeraża. Dlatego OSP Lubczyno apeluje, aby każdy z nas nie był obojętny wobec takich sytuacji i dbał o planetę.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości