Wybuch gazu. Mężczyzna leżący w łóżku przygnieciony belką

10 października 2020, 18:46, red
fot. KP PSP Krosno Odrzańskie
Do wybuchu gazu doszło w sobotę 10 października w domu jednorodzinnym w miejscowości Czarnowo koło Krosna Odrzańskiego. W wyniku eksplozji zawaliła się część budynku. Elementy konstrukcji przygniotły mężczyznę, który leżał w łóżku.

W sobotę 10 października po godz. 17 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim otrzymał zgłoszenie o wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w miejscowości Czarnowo. Na miejsce zostało wysłanych sześć zastępów straży pożarnej, policja i pogotowie.

Eksplozja była na tyle silna, że doszło do zawalenia się części budynku. Jak się okazało, elementy konstrukcji przygniotły jedną osobę, która znajdowała się w środku. - Po dotarciu pierwszych zastępów na miejsce, okazało się, że w jednym z pomieszczeń znajduje się mężczyzna, który leżał na łóżku i został przygnieciony belką stropową. Strażacy musieli użyć specjalnych narzędzi hydraulicznych, aby uwolnić poszkodowanego mężczyznę – opowiada Dariusz Szymura, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

Ranny mężczyzna został przekazany załodze pogotowia i zabrany do szpitala. Nie wiadomo jak poważnych obrażeń doznał. Na miejscu pracują służby, które wyjaśniają przyczyny wybuchu.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości