Coraz większa liczba zakażonych koronawirusem. Padł kolejny rekord!

10 października 2020, 11:06, red
fot. WSzW
W sobotni poranek ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. Po raz kolejny padł rekord zakażeń. W całym kraju potwierdzono aż 5300 przypadków zakażenia COVID-19, z czego 121 osób to mieszkańcy województwa lubuskiego.

W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem rośnie lawinowo, nie tylko w całym kraju, ale również w województwie lubuskim. W sobotę 10 października odnotowany kolejny rekord. Jak podaje ministerstwo zdrowia, odnotowano aż 5300 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Z tego aż 121 osób to mieszkańcy województwa lubuskiego – do tej pory w naszym regionie jest to największa liczba zakażeń.

Wśród nowych pacjentów u których potwierdzono COVID-19 jest aż 18 mieszkańców Zielonej Góry, 16 z powiatu żarskiego, 15 z powiatu krośnieńskiego oraz 12 mieszkańców Gorzowa. Ponadto zakażonych jest po 11 osób z powiatu gorzowskiego, sulęcińskiego i międzyrzeckiego oraz 9 osób z powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Wśród nowych pacjentów jest także po 4 mieszkańców powiatu zielonogórskiego i żagańskiego, po 3 z powiatu świebodzińskiego i nowosolskiego oraz 1 osoba z powiatu słubickiego i 1 osoba z województwa dolnośląskiego.

Do tej pory na terenie całego województwa lubuskiego zakażone koronawirusem 1522 osoby, natomiast 903 osoby wyzdrowiały. To oznacza, że obecnie zakażonych jest 619 osób. Natomiast 21 osób zmarło.

Przypominamy, że od soboty 10 października cała Polska znajduje się w żółtej strefie. To oznacza, że mieszkańcy całego kraju mają obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej – nie tylko w sklepach czy komunikacji miejskiej, ale również na ulicy. Ważną informacją jest to, że maseczek nie trzeba zakładać w lasach czy parkach.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->