Wiadomości

Zebrali wodę, środki czystości i pieniądze. Wszystko dla chorych z DPS

9 października 2020, 18:38, mk
Kilkadziesiąt litrów wody, środki czystości, maszynki do golenia, szampony, mydła i wiele innych artykułów codziennego użytku zebrali uczniowie I LO w Gorzowie dla pensjonariuszy DPS, którzy trafili z Zielonej Góry na oddział zakaźny szpitala w Gorzowie.

To nie jedyna pomoc rzeczowa, jaka w piątek napłynęła do gorzowskiej lecznicy. Władze miasta przekazały napoje odżywcze, a w akcje pomocowe włączyli się też pracownicy szpitala i firm oraz mieszkańcy poruszeni losem pacjentów z koronawirusem.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w ciągu zaledwie 2 dni zebrali ponad 2000 złotych.

- To była spontaniczna akcja. W programie wychowawczym naszej szkoły jest uwrażliwianie uczniów na drugiego człowieka. Chyba nam to wychodzi, bo zbiórka rozmiary akcji zaskoczyły nas wszystkich  – mówi Mariusz Biniewski, dyrektor I LO w Gorzowie.

Sytuacja zakażonych koronawirusem seniorów zielonogórskiego DPS poruszyła wiele innych serc. Gorzowski Urząd Miasta przekazał dziś 800 butelek wysokobiałkowego i wysokoenergetycznego pożywienia specjalnego przeznaczenia medycznego, a pracownicy Działu Higieny Szpitalnej i Centralnej Sterylizacji gorzowskiego szpitala w ciągu kilkunastu godzin zebrali sporo artykułów higienicznych, w tym także mydeł i gąbek.

Pani Agnieszka – mieszkanka Gorzowa nie robiła zbiórki. Za swoje pieniądze zrobiła zakupy i sama przyniosła je do Zespołu Szpitalnego przy ul. Walczaka, a lokalna firma przekazała płyny do dezynfekcji, żele antybakteryjne i oliwki do ciała.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości