W stawie utonął mężczyzna

8 października 2020, 20:36, red
fot. archiwum
Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartkowe popołudnie w miejskim Wagmostawie w Zielonej Górze. Mężczyzna wszedł do wody najprawdopodobniej po swój plecak i zaczął tonąć. Niestety pomimo akcji ratunkowej z udziałem nurków, nie udało się uratować życia mężczyzny,

W czwartek 8 października po godz. 16.20 dyżurny Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze otrzymał informację, że w Wagmostawie (sztucznym zbiorniku wodnym) przy ul. Skłodowskiej-Curie tonie mężczyzna. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodno-nurkowego, policja oraz pogotowie.

Ratownicy z grupy nurkowej wyciągnęli mężczyznę z wody i rozpoczęła się reanimacja. Niestety lekarz pogotowia, który przybył na miejsce stwierdził zgon. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji zwłok.

Policja pod nadzorem prokuratury wyjaśnia dokładne okoliczności śmierci mężczyzny. Według wstępnych ustaleń i relacji świadków wynika, że około 50-letni mężczyzna wszedł do wody po swój plecak, który wrzuciła tam inna osoba.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości