Wiadomości

Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. Padł kolejny rekord

8 października 2020, 11:15, red
fot. WSzW
W czwartkowy poranek ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. Po raz kolejny padł rekord zakażeń. W całym kraju potwierdzono aż 4 280 przypadków zakażenia COVID-19, z czego 69 osób to mieszkańcy województwa lubuskiego.

Wydawało się, że w środę 7 października padł rekord zakażeń koronawirusem (3003 osób), jeżeli chodzi o cały kraj. Jednak w czwartek 8 października odnotowano kolejny rekord. Jak podaje ministerstwo zdrowia, odnotowano aż 4 280 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce.

Wśród nowych pacjentów u których potwierdzono COVID-19 jest aż 69 osób z województwa lubuskiego. Jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki, 15 osób to mieszkańcy Zielonej Góry, 10 osób pochodzi z Gorzowa oraz 10 z powiatu gorzowskiego. Ponadto zakażonych jest 9 mieszkańców z powiatu żagańskiego, 6 z powiatu żarskiego i 5 z powiatu nowosolskiego. A także po 4 osoby z powiatu zielonogórskiego i świebodzińskiego. Wśród zakażonych koronawirusem jest również 3 mieszkańców powiatu międzyrzeckiego, 2 z powiatu krośnieńskiego oraz po jednej osobie z powiatu słubickiego i wschowskiego.

Największym ogniskiem COVID-19 na terenie Lubuskiego jest Dom Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Zielonej Górze, gdzie koronawirusa wykryto u 107 osób - to 72 pensjonariuszy i 35 pracowników. Wszyscy zakażeni COVID-19 zostali ewakuowani do szpitali w Gorzowie, Drezdenku i Torzymiu.

Do tej pory na terenie całego województwa lubuskiego zakażonych koronawirusem było 1368 osób, natomiast 875 osób wyzdrowiało. To oznacza, że obecnie zakażone są 493 osoby. Natomiast 21 osób zmarło.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości