Wiadomości

Dwóch pensjonariuszy DPSu podłączonych do respiratorów

8 października 2020, 10:10, red
fot. WSzW
Na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie przebywa obecnie 66 pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” z Zielonej Góry. Stan dwóch pacjentów pogorszył się, dlatego zostali przeniesieni na oddział intensywnej terapii i podłączeni do respiratorów.

Decyzją wojewody lubuskiego podopieczni z Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Zielonej Górze zostali ewakuowani m.in. do Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Na oddział reumatologii, chorób płuc i chorób wewnętrznych z łóżkami zakaźnymi przy ul. Walczaka w Gorzowie trafiło łącznie 67 pensjonariuszy zakażonych kornawirusem. Niestety we wtorek 6 października zmarła 81-letnia pensjonariuszka. - Przyczyną śmierci pani w podeszłym wieku była niewydolność oddechowa spowodowana koronawirusem – mówi Robert Surowiec, prezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Natomiast w czwartek 8 października szpital poinformował, że stan dwóch osób z DPSu pogorszył się i konieczne było przeniesienie ich na oddział intensywnej terapii. Pacjenci zostali podłączeni do respiratorów. Stan pozostałych hospitalizowanych lekarze określają jako średniociężki, ale stabilny. Niektórzy pensjonariusze mają również odleżyny oraz rany otwarte.

Decyzją zarządu gorzowskiego szpitala, podopieczni z „Domu Kombatanta” otrzymują dodatkową suplementację witaminową w postaci wysokobiałkowej i wysokoenergetycznej żywności specjalnego przeznaczenia medycznego. Obecnie na oddziale zakaźnym szpitala w Gorzowie przebywa 95 pacjentów, w tym 66 pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej w Zielonej Górze.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości