Rekord zakażeń koronawirusem

3 października 2020, 13:00, red
fot. WSzW
W sobotni poranek ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnym rekordzie, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń koronawirusem. W województwie lubuskim przybyło aż 56 osób u których potwierdzono obecność COVID-19, z czego aż 16 osób to mieszkańcy Gorzowa oraz 8 osób to mieszkańcy powiatu gorzowskiego.

Nie tylko w całej Polsce, ale również w województwie lubuskim odnotowano kolejny rekord, jeżeli chodzi o ilość zakażeń koronawirusem. Jak podaje w sobotni poranek 3 października ministerstwo zdrowia, w kraju potwierdzono 2367 nowych przypadków koronawirusa, z czego aż 56 w województwie lubuskim.

Wśród nowych pacjentów u których potwierdzono COVID-19 jest aż 16 mieszkańców Gorzowa oraz 8 osób z powiatu gorzowskiego. Ponadto zakażonych jest 9 mieszkańców z powiatu międzyrzeckiego, 4 z powiatu sulęcińskiego i żarskiego, 3 z Zielonej Góry i z powiatu zielonogórskiego, 2 z powiatu nowosolskiego, krośnieńskiego i województwa mazowieckiego. A także po 1 osobie z powiatu strzelecko-drezdeneckiego, żagańskiego oraz województwa kujawsko-pomorskiego.

Do tej pory na terenie całego województwa lubuskiego zakażonych koronawirusem było 1128 osób, natomiast 839 osoby wyzdrowiały. To oznacza, że obecnie zakażonych jest 289 osób. Natomiast 21 osób zmarło.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości