Wiadomości

Pracownicy medyczni szpitala w Gorzowie zakażeni koronawirusem

2 października 2020, 10:07, red
fot. archiwum
Wzrasta ilość osób zakażonych koronawirusem na terenie Gorzowa. Wśród osób, u których potwierdzono obecność COVID-19 są również pracownicy medyczni Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Koronawirusa potwierdzono u 10 medyków, natomiast 20 osób jest na kwarantannie.

Jeszcze w czwartek 1 października z pracy w gorzowskim szpitalu było wyłączonych 20 pracowników medycznych, czyli pielęgniarki, ratownicy medyczni oraz lekarze. Pięć osób miało potwierdzoną obecność koronawirusa, natomiast 15 osób przebywało na kwarantannie. Niestety w piątek 2 października te dane są już nieaktualne, ponieważ zwiększyła się liczba zakażonych pracowników szpitala.

- W tej chwili 10 naszych pracowników ma dodatni wynik na COVID-19. Natomiast 20 pracowników medycznych jest na kwarantannie, są to osoby z bezpośredniego kontaktu z zakażonymi. Pomimo tak trudnej sytuacji, szpital pracuje jednak normalnie i robimy wszystko co w naszej mocy, żeby pomóc każdej chorej osobie - mówi Robert Surowiec, Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Lekarze, pielęgniarki czy ratownicy medyczni u których potwierdzono obecność koronawirusa, to większości pracownicy szpitala przy ul. Dekerta. Jak podkreśla zarząd lecznicy, do zakażenia medyków doszło poza szpitalem.

Natomiast na ten na oddziale zakaźnym gorzowskiego szpitala przy ul. Walczaka jest 21 pacjentów z wynikiem dodatnim na COVID-19, z czego aż 11 osób to mieszkańcy Gorzowa.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości