Zmarł mieszkaniec Gorzowa zakażony koronawirusem

27 sierpnia 2020, 11:06, red
fot. WSzW
W czwartkowy poranek ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 12 zakażeniach koronawirusem w województwie lubuskim. Wśród nowych pacjentów jest aż 6 mieszkańców Gorzowa. Niestety w szpitalu zakaźnym zmarł 72-letni gorzowianin.

W czwartek 27 sierpnia ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport, jeżeli chodzi o zakażenia koronawirusem. W województwie lubuskim koronawirusa stwierdzono u kolejnych 12 osób. To aż 6 mieszkańców Gorzowa oraz 2 mieszkańców powiatu żarskiego i po jednej osobie z powiatu zielonogórskiego, wschowskiego, międzyrzeckiego i nowosolskiego.

Niestety jest też kolejna ofiara śmiertelna. To 72-letni mężczyzna, mieszkaniec Gorzowa, który zmarł w jednoimiennym szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka w Gorzowie. Łącznie zmarło już 13 osób u których stwierdzono COVID-19.

Natomiast jeżeli chodzi o 6 osób z Gorzowa zakażonych koronawirusem, to są to osoby które przebywały na kwarantannie i miały wykonane wymazy. Wśród nich jest 1 osoba związana z kwarantanną w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie - nie jest to policjant. Natomiast 4 osoby pochodzą z jednego z gorzowskich hoteli.

Do tej pory na terenie całego województwa lubuskiego zakażonych koronawirusem było 651 osób, natomiast 423 osoby wyzdrowiały. To oznacza, że obecnie zakażonych jest 228 osób.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości