Wiadomości

Gorzów: Lekarze obciążeni i przemęczeni

19 sierpnia 2020, 16:01, inf. prasowa
fot. archiwum
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie radzi sobie jak może z pandemią koronawirusa. Zwiększył ilość wykonywania testów oraz prowadzi niezbędne inwestycje, aby ograniczyć ilość wizyty w szpitalu. Jednak jak podkreśla wiceprezes Robert Surowiec, największym problem jest brak lekarzy lub zmęczenie kadry, która obecnie pracuje.

W środę, 19 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się konferencja prasowa z udziałem marszałek Elżbiety Polak, wiceprezesa gorzowskiego szpitala Roberta Surowca oraz prezesa zielonogórskiego szpitala Marka Działoszyńskiego. Tematem spotkania było zabezpieczenie lubuskich szpitali przed pandemią koronawirusa i drugą falą zachorowań na jesień.

Podczas konferencji prasowej wiceprezes Robert Surowiec opowiedział jak Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie przygotowuje się na jesienną falę zachorowań. – Dzięki wsparciu samorządu bardzo się u nas poprawiło jeśli chodzi o wyposażenie w sprzęt. Wyzwaniem jest co innego, kadra i obsługa dzieci dodatnich covidowo. W szpitalu jednoimiennym pracują lekarze z oddziałów reumatologii i pulmonologii. Nie są przygotowani do tego typu pracy. Część z nich jest zmęczona, część składa wypowiedzenia. Obciążenie jest ogromne. Podtrzymuję apel, by stworzyć rezerwy kadrowe – podkreślał Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Do tej pory gorzowski szpital zwiększył możliwość wykonywania testów – do 300 na dobę. Ponadto stara się ograniczać wizyty w szpitalu poprzez stworzenie w budynku stróżówki centralnego punktu wydawania wszystkich wyników badań czy też przebudowy baraku przy ul. Dekerta (naprzeciwko głównego wejścia) na potrzeby rejestracji i miejsca oczekiwań na przyjęcie do poradni. Ponadto prowadzone są prace nad budową zadaszenie przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym na potrzeby przychodni. Natomiast w miejscu gdzie był bar, a potem archiwum – przygotowanie są strefy oczekiwania dla pacjentów, którzy czekają na przyjęcie do szpitala.

 

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości