Gorzów: Lekarze obciążeni i przemęczeni

19 sierpnia 2020, 16:01, inf. prasowa
fot. archiwum
Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie radzi sobie jak może z pandemią koronawirusa. Zwiększył ilość wykonywania testów oraz prowadzi niezbędne inwestycje, aby ograniczyć ilość wizyty w szpitalu. Jednak jak podkreśla wiceprezes Robert Surowiec, największym problem jest brak lekarzy lub zmęczenie kadry, która obecnie pracuje.

W środę, 19 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze odbyła się konferencja prasowa z udziałem marszałek Elżbiety Polak, wiceprezesa gorzowskiego szpitala Roberta Surowca oraz prezesa zielonogórskiego szpitala Marka Działoszyńskiego. Tematem spotkania było zabezpieczenie lubuskich szpitali przed pandemią koronawirusa i drugą falą zachorowań na jesień.

Podczas konferencji prasowej wiceprezes Robert Surowiec opowiedział jak Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie przygotowuje się na jesienną falę zachorowań. – Dzięki wsparciu samorządu bardzo się u nas poprawiło jeśli chodzi o wyposażenie w sprzęt. Wyzwaniem jest co innego, kadra i obsługa dzieci dodatnich covidowo. W szpitalu jednoimiennym pracują lekarze z oddziałów reumatologii i pulmonologii. Nie są przygotowani do tego typu pracy. Część z nich jest zmęczona, część składa wypowiedzenia. Obciążenie jest ogromne. Podtrzymuję apel, by stworzyć rezerwy kadrowe – podkreślał Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Do tej pory gorzowski szpital zwiększył możliwość wykonywania testów – do 300 na dobę. Ponadto stara się ograniczać wizyty w szpitalu poprzez stworzenie w budynku stróżówki centralnego punktu wydawania wszystkich wyników badań czy też przebudowy baraku przy ul. Dekerta (naprzeciwko głównego wejścia) na potrzeby rejestracji i miejsca oczekiwań na przyjęcie do poradni. Ponadto prowadzone są prace nad budową zadaszenie przed Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym na potrzeby przychodni. Natomiast w miejscu gdzie był bar, a potem archiwum – przygotowanie są strefy oczekiwania dla pacjentów, którzy czekają na przyjęcie do szpitala.

 


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości