Wiadomości

Pierwszy zgon z powodu koronawirusa w Lubuskiem

15 lipca 2020, 10:57, red
fot. WSzW
W środowy poranek ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem i zgonach. Niestety w województwie lubuskim przybywa kolejnych zakażeń. Jest też pierwsza ofiara śmiertelna, która była zakażona koronawirusem.

Do tej pory województwo lubuskie było białą plamą na mapie Polski, jeżeli chodzi o ilość osób zakażonych koronawirusem. Zazwyczaj były to pojedyncze przypadki. Jednak w ostatnich dniach ilość zakażeń drastycznie wzrosła. Tylko w piątek 10 lipca przybyło 25 osób zakażonych, w niedzielę 12 lipca aż 48 osób zakażonych. Niestety nowe przypadki w województwie lubuskim były potwierdzane codziennie.

W środę 15 lipca ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 12 przypadkach zakażenia koronawirusem w województwie lubuskim. Niestety jest też pierwsza ofiara śmiertelna. 9 pacjentów pochodzi z powiatu wschowskiego, 1 ze strzelecko-drezdeneckiego i 2 z województwa wielkopolskiego. Osobą, która zmarła z powodu koronawirusa jest 91-letnia mieszkanka powiatu wschowskiego.

Jak się okazuje, do jednoimiennego szpitala zakaźnego w Gorzowie trafiają nie tylko pacjenci z północnej części województwa, ale również z południowej. - W naszym szpitalu przebywa aż 30 pacjentów zakażonych koronawirusem. Natomiast dwie z tych osób leżą na oddziale intensywnej terapii. Tym samym nie potwierdzają się opinie, że wirus odpuści latem. Zachowujcie wzmocnioną czujność proszę i uważajcie na siebie i swoich bliskich, szczególnie na osoby starsze. Myjcie często ręce i przestrzegajcie zasad - komentuje Robert Surowiec, wiceprezes Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Tym samym na terenie całego województwa lubuskiego zakażonych koronawirusem było do tej pory 257 osób, natomiast 145 osób wyzdrowiało. To oznacza, że obecnie zakażone 112 osób, a 1 osoba nie żyje.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości