Wiadomości

Pił alkohol za kierownicą ciężarówki na autostradzie A2

10 lipca 2020, 11:43, red
fot. Lubuska policja
Policjanci zatrzymali 34-letniego obywatela Ukrainy, który mają 2,7 promila alkoholu kierował ciężarówką. Mężczyzna jechał autostradą A2 zajmując dwa pasy ruchu. Jak się okazało, kierowca pił alkohol w trakcie jazdy.

We wtorek 7 lipca świebodzińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy ciężarówki, który na autostradzie A2 prowadził swój pojazd zajmując jednocześnie dwa pasy ruchu. Zgłaszający podejrzewał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, dlatego oficer dyżurny natychmiast skierował patrol z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie na odcinek drogi, którym przemieszczał się wskazany pojazd.

- Policjanci kiedy zauważyli zbliżającą się ciężarówkę, dali mu znaki do zatrzymania się. Kierowca widząc funkcjonariuszy zaczął zjeżdżać we wskazane przez nich miejsce, jednak zamiast zatrzymać się, przyspieszył i próbował ukryć swój pojazd pomiędzy innymi zaparkowanymi zestawami ciężarowymi, które uszkodził. Policjanci nakazali mężczyźnie opuścić pojazd, lecz ten zamknął drzwi i nie chciał wyjść. Funkcjonariusze wybili jedną z bocznych szyb, a następnie wyciągnęli i obezwładnili kierowcę – opowiada Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

W kabinie ciężarówki porozrzucane były puszki po piwie, co wskazywało na to, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Okazało się, że 34-letni obywatel Ukrainy ma w swoim organizmie 2,7 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że kierowca włamał się do naczepy, którą przewoził towar. To stamtąd wziął alkohol, który spożywał w trakcie jazdy.

- Mężczyźnie grożą poważne konsekwencje prawne, w tym nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na terenie Polski. Przedstawiono mu zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej, oraz kradzieży z włamaniem. Na wyróżnienie zasługuje postawa zgłaszającego, który widząc niebezpieczną sytuację, jechał za wskazaną ciężarówką i na bieżąco informował służby gdzie się znajdują – podkreśla Sławek.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości