Jak prawidłowo nosić maseczkę ochronną? [film]

16 kwietnia 2020, 10:00, red
fot. WSzW
Od czwartku 16 kwietnia każdy z nas wychodząc z domu ma obowiązek zasłaniania ust i nosa za pomocą maseczki, szalika czy chustki. Dla wielu osób wydawałoby się, że nakładanie i zdejmowanie maseczek ochronnych jest proste. Jednak wielu osobom wciąż sprawia to problem. Gorzowski szpital przygotował wideoporadnik, jak poprawnie to zrobić.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia od 16 kwietnia wychodząc z domu każdy musi zasłaniać usta i nos maseczką, szalikiem lub chustką. Wydawać by się mogło, że nakładanie i zdejmowanie maseczek bawełnianych, flizelinowych czy wykonanych z innego materiału jest czynnością prostą. Jednak wielu osobom wciąż przysparza to wielu problemów. Dlatego też Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie przygotował wideoporadnik, jak zrobić to prawidłowo.

- Zarówno przed jak i po użyciu maseczki, nasze dłonie trzeba dokładnie umyć wodą z mydłem co najmniej przez 20 sekund. Można też użyć preparatu odkażającego na bazie co najmniej 60% alkoholu. Należy to zrobić starannie nie zapominając o kciukach i wewnętrznej stronie dłoni – tłumaczy Katarzyna Ostaszewska, ratownik medyczny.

Prawidłowo założona maseczka powinna dokładnie przylegać do twarzy obejmując nos i brodę. Należy ją wymienić na nową, gdy stanie się wilgotna. Po zdjęciu jednorazowej maseczki należy od razu umieść ją w koszu na śmieci z zamykaną klapą.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x