Izolatki dla chory i oczekujących na wynik w Hotelu Gorzów

9 kwietnia 2020, 17:15, red
Trzydzieści dodatkowych miejsc dla osób oczekujących na wynik badania w kierunku zakażenia koronawirusem i osób z potwierdzonym dodatnim wynikiem testu, których stan zdrowia nie wymaga hospitalizacji przygotowuje Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Szpitalne izolatorium będzie się znajdowało w specjalnie wydzielonej części Hotelu Gorzów.

- Choć mamy jeszcze wolne łóżka w jednoimiennym szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka to już teraz podjęliśmy działania, dzięki którym będziemy w stanie zapewnić miejsca potencjalnym chorym - mówi Tomasz Więckowski, kierownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. - Mamy świadomość (mówił o tym wielokrotnie minister zdrowia Łukasz Szumowski), że szczyt zachorowań ciągle jest przed nami. Wkrótce może się okazać, że 200 łóżek w jednoimiennym szpitalu zakaźnym – jakimi dysponujemy w tej chwili - może okazać się niewystraszające.

Każdy osoba kierowana do izolatorium będzie miała do dyspozycji jednoosobowy pokój z łazienką i telewizorem, opiekę medyczną na miejscu i łączność telefoniczną z personelem medycznym. Każdy mieszkaniec izolatorium będzie miał zapewnione trzy posiłki dziennie.

W hotelu zostały wyznaczone osobne strefy przemieszczania się i przebywania osób chorych i tych czekających na wynik badania. Osobom przebywającym w izolatorium szpital, zapewni opiekę medyczną, hotel przygotuje posiłki. Koszty pobytu pacjenta w izolatorium będzie pokrywał Narodowy Fundusz Zdrowia.

Pacjent będzie mógł opuścić izolatorium wyłącznie na podstawie wypisu, po uzyskaniu dwukrotnego wyniku ujemnego testów diagnostycznych. Pomieszczenia, które zajmował, będą dokładnie dezynfekowane i przygotowywane na przyjęcie nowych osób.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości