Wiadomości

Zakaz wstępu do lasu i parków narodowych

3 kwietnia 2020, 17:45, red
fot. Kamil Lewera
Od piątku 3 kwietnia do soboty 11 kwietnia został wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a parki narodowe zostaną zamknięte. Wszystko przez to, że wiele osób pomimo próśb o pozostanie w domach urządzają pikniki i spotkania na terenach leśnych.

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Jak informuje ministerstwo środowiska, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo społeczeństwa od piątku 3 kwietnia do soboty 11 kwietnia włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a parki narodowe pozostają zamknięte.

- Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. W związku z tym dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz dyrektorzy parków narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu. W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.– czytamy w komunikacie ministerstwa środowiska.

Straż leśna i straż parków narodowych będzie patrolowała tereny leśne i tereny parków narodowych oraz egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości