Zakaz wstępu do lasu i parków narodowych

3 kwietnia 2020, 17:45, red
fot. Kamil Lewera
Od piątku 3 kwietnia do soboty 11 kwietnia został wprowadzony tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a parki narodowe zostaną zamknięte. Wszystko przez to, że wiele osób pomimo próśb o pozostanie w domach urządzają pikniki i spotkania na terenach leśnych.

Rząd wprowadza kolejne obostrzenia w związku z pandemią koronawirusa. Jak informuje ministerstwo środowiska, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo społeczeństwa od piątku 3 kwietnia do soboty 11 kwietnia włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a parki narodowe pozostają zamknięte.

- Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. W związku z tym dyrektor generalny Lasów Państwowych oraz dyrektorzy parków narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu. W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.– czytamy w komunikacie ministerstwa środowiska.

Straż leśna i straż parków narodowych będzie patrolowała tereny leśne i tereny parków narodowych oraz egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości