Wiadomości

Patryk wyzdrowiał i opuścił szpital zakaźny!

2 kwietnia 2020, 21:37, red
Po 12 dniach w szpitalu młody mieszkaniec Gorzowa opuścił szpital zakaźny. To pierwszy „ozdrowieniec” w naszym mieście. Jego wyzdrowienie dwukrotnie potwierdzone zostało wynikami badań laboratoryjnych.

Mężczyzna trafił do gorzowskiego szpitala w niedzielę 22 marca. Kilka dni wcześniej skarżył się na kaszel. Gdy leczenie syropami nie pomagało – przyszedł do lecznicy. Po wstępnej kwalifikacji w namiotach został skierowany na izbę przyjęć. Tam pobrano mu próbkę do badań. Wieczorem przyszedł wynik. Pozytywny.

- Bałem się. Bałem się o siebie, swoją rodzinę, rodziców i młodsze rodzeństwo – mówi Patryk, pacjent „0”. - Zacząłem się zastanawiać, gdzie mogłem się zarazić. W pierwszej chwili pomyślałem, że to od kolegi, który wcześniej był za granicą. Wkrótce okazało się, że on też miał robione badania. U niego wyszły negatywnie. Do dzisiaj nie wiem, jak to się stało, że zostałem zakażony - opowiada Patryk.

Prawie dwa tygodnie spędzone w oddziale zakaźnym w odosobnieniu to równocześnie samotność.

- Żeby sobie poradzić z emocjami dzwoniłem do znajomych i rodziny, korzystałem z internetu, oglądałem filmy – opowiada. - Spacery nie wchodziły w grę. Mogłem poruszać się tylko po pokoju. Miałem tu dobrą opiekę. Personel przychodził, pytał czy mi czegoś nie brakuje. Mimo, że był to dla mnie trudny czas wszystkich będę wspominał miło. Najbardziej panią Basię, która rozmowami umilała mi czas. Pozytywnie zaskoczyło mnie szpitalne żywienie. Dziękuję wszystkim lekarzom, pielęgniarkom i paniom salowym za opiekę - dodaje pacjent.

Badania pobranych od pacjenta „0” z Gorzowa, dwóch ostatnich próbek potwierdziły, że jest zdrowy i może opuścić szpital. - To, że pacjent jest wypisywany nie znaczy, że jego życie całkowicie wróci do normy - wyjaśnia Stanisław Weryszko, lekarz z Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Gorzowie Wlkp. - Czeka go jeszcze dwutygodniowa kwarantanna w domu, mimo że jest wyleczony - musi na siebie uważać.

 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości