Rękawiczki jednorazowe na wagę złota

1 kwietnia 2020, 18:03, red
Od 1 kwietnia obowiązują nowe obostrzenia wprowadzone przez rząd. Wśród najnowszych wytycznych jest nowy limit osób przebywających w sklepach - to maksymalnie 3 osoby na jedną kasę. Ponadto od czwartku 2 kwietnia każdy klient wchodzących do sklepu będzie miał obowiązek nakładania rękawiczek. Tym samym rękawiczki stały się towarem na wagę złota i ich kupno może być problematyczne.

Nowe rozporządzenie ministra zdrowia mówiące o tym, że każdy klient będzie miał obowiązek nakładania rękawiczek przed wejściem do sklepu, sprawiło, że rękawiczki stały się towarem na wagę złota. Obowiązek zakładania rękawiczek będzie obowiązywał od czwartku 2 kwietnia. Każdy sklep powinien zapewnić swoim klientom jednorazowe rękawiczki lub płyny do dezynfekcji rąk.

Jeszcze kilka dni temu w popularnej drogerii Rossmann mogliśmy kupić opakowanie liczące 40 sztuk kolorowych rękawiczek za 2,69 zł lub opakowanie liczące 40 sztuk białych rękawiczek również za 2,69 zł. Były one dostępne w sklepach na terenie całego Gorzowa. Jeżeli ktoś chciałby kupić dzisiaj te same rękawiczki stacjonarnie w Gorzowie, to może o nich zapomnieć. Jedyne lokalizacje w których są dostępne rękawiczki to Kudowa Zdrój, Tychy czy też Lądek Zdrój.

Gdyby ktoś chciał kupić rękawiczki w aptece, to ich cena poszybowała w górę. W jednej z aptek na os. Słonecznym można kupić obecnie 100 sztuk za 42 zł. A jeszcze tydzień temu 100 sztuk kosztowało 25 zł. Z kolei w osiedlowych sklepikach można kupić 1 sztukę za 2 zł. Z kolei w jednym ze sklepów w Watralu można kupić 200 sztuk rękawiczek za 70 zł. Natomiast Silcare oferuje sprzedaż 100 sztuk rękawiczek za 39,99 zł.

W przypadku, gdyby ktoś chciał kupić lateksowe rękawiczki na allegro, to nic z tego. Towar jest tam niedostępny. Natomiast można kupić zwykłe rękawiczki foliowe, które kosztują 49,8 zł za 20 sztuk. Z kolei w internetowych hurtowniach kosmetycznych rękawiczki nitrylowe można kupić za 35 zł, to cena za 100 sztuk.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x