Pierwsza osoba zakażona koronawirusem w Gorzowie

23 marca 2020, 12:45, ak
fot. WSzW w Gorzowie
W poniedziałkowe południe ministerstwo zdrowia poinformowało o 36 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 5 w województwie lubuskim. Wśród tych osób jest jeden przypadek zakażenia w Gorzowie. Osoba leży w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka. Pozostałe 4 osoby przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze.

Z dnia na dzień rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem. W poniedziałek 23 marca w południe ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych pozytywnych wynikach testów laboratoryjnych u 36 osób w całej Polsce. Wśród zakażonych koronawirusem jest 5 osób z województwa lubuskiego.

Jak informuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego – 1 osoba to mieszkaniec Gorzowa, który przebywa obecnie w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka w Gorzowie.

- - Młody mężczyzna sam zgłosił się do szpitala zakaźnego przy ul. Walczaka w niedzielę 22 marca. Miał on wcześniej kontakt z osobą zza granicy. Zrobiono mu test na obecność koronawirusa. W poniedziałek 23 marca wyniki badań potwierdziły, że mężczyzna jest zakażony koronawirusem. Jego stan jest oceniany jako dobry– mówi Agnieszka Wiśniewska, rzecznik prasowy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie.

Natomiast pozostałe przypadki to – 2 osoby z powiatu żarskiego, 1 osoba z powiatu wschowskiego i 1 osoba z powiatu świebodzińskiego. Wszystkie cztery osoby przebywają na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze.

Obecnie w wojewódzkie lubuskim jest 15 osób zakażonych koronawirusem. Do tej pory 1 osoba wyzdrowiała i opuściła szpital w Zielonej Górze. Natomiast w całej Polsce są 684 osoby zakażone koronawirusem. Niestety zmarła 8 osoba - to 83-letni mężczyzna, który przebywał w szpitalu w Tychach. Mężczyzna miał choroby współistniejące.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości