Panie z Deszczna uszyją 5 tysięcy maseczek [film]

22 marca 2020, 12:10, ak
fot. Anna Kluwak
Panie z gminy Deszczno wzięły sprawy w swoje ręce i zaczęły szyć maseczki dla osób potrzebujących. Jak przyznaje wójt, maseczki nie mają atestów, dlatego też nie będą mogły zostać przekazane do szpitala, ale za to posłużą mieszkańcom. Uszytych ma być aż 5 tys. sztuk maseczek, które będą następnie rozdawane mieszkańcom gminy Deszczno.
- Było wiele sygnałów, że maseczki są niedostępne. Natomiast starsze osoby chciałyby się czuć bezpiecznie posiadając taką maseczkę, więc postanowiliśmy, że wesprzemy te osoby i uszyjemy takie maseczki i rozdamy je bezpłatnie. Mamy na ten moment materiału na 5 tys. sztuk. Maseczki szyją panie z przedszkoli i szkół oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy. Nasze panie są po prostu wielkie – mówi Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno.

Maseczki nie mają atestów, bo są szyte z fizeliny i gumki, więc nie mogą być przekazane do szpitala, ale za to, mogą posłużyć mieszkańcom gminy. Wójt podkreśla, że jeżeli chociaż jedna osoba dzięki tej maseczce poczuje się bezpiecznie i się nie zarazi, to będzie już sukces.

- Mamy materiału na 5 tys. maseczek i tyle uszyjemy. Codziennie pracujemy po 8 godzin. Wystarczą chęci do pracy i trochę pojęcia o szyciu na maszynie. Uszycie dwóch maseczek na maszynie do szycia zajmuje 5 minut – opowiada Teresa Radzikowska ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Brzozowcu.

Od poniedziałku 23 marca władze gminy Deszczno będą rozdawały wszystkim chętnym osobom maseczki po 20 sztuk. Dlatego też każdy mieszkaniec gminy, który będzie chciał, będzie mógł przyjechać do Deszczna i odebrać bezpłatnie maseczki.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości