Wiadomości

Nowe zakażenia koronawirusem. Gdzie przebywają pacjenci?

19 marca 2020, 19:35, red
W czwartkowy wieczór ministerstwo zdrowia podało, że w województwie lubuskim jest pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To spowodowało niepokój wśród mieszkańców Gorzowa. Okazało się, że wszystkie zakażone osoby pochodzą z południa województwa i przebywają w szpitalu w Zielonej Górze.

W czwartek 19 marca przed godz. 19 ministerstwo zdrowia poinformowało, że w województwie lubuskim jest 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Informacja o nowych zakażeniach spowodowała niepokój wśród mieszkańców Gorzowa, tym bardziej że prezydent Zielonej Góry potwierdził, że jeden pacjent jest z południowej stolicy województwa lubuskiego. Wtedy zaczęły się spekulacje czy pozostałe cztery osoby znajdują się w szpitalu zakaźnym w Gorzowie.

Jak podaje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego wszystkie pięć osób przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze. Cztery osoby to mieszkańcy powiatów południowe części województwa lubuskiego, natomiast jedna osoba to mieszkaniec Zielonej Góry.

Jeżeli chodzi natomiast o Gorzów, to w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka wciąż nie ma pacjenta zakażonego koronawirusem. Tym samym liczba osób zakażonych koronawirusem na terenie województwa lubuskiego wzrosła do dziewięciu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości