Nowe zakażenia koronawirusem. Gdzie przebywają pacjenci?

19 marca 2020, 19:35, red
fot. Newslubuski.pl
W czwartkowy wieczór ministerstwo zdrowia podało, że w województwie lubuskim jest pięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To spowodowało niepokój wśród mieszkańców Gorzowa. Okazało się, że wszystkie zakażone osoby pochodzą z południa województwa i przebywają w szpitalu w Zielonej Górze.

W czwartek 19 marca przed godz. 19 ministerstwo zdrowia poinformowało, że w województwie lubuskim jest 5 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Informacja o nowych zakażeniach spowodowała niepokój wśród mieszkańców Gorzowa, tym bardziej że prezydent Zielonej Góry potwierdził, że jeden pacjent jest z południowej stolicy województwa lubuskiego. Wtedy zaczęły się spekulacje czy pozostałe cztery osoby znajdują się w szpitalu zakaźnym w Gorzowie.

Jak podaje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego wszystkie pięć osób przebywa na oddziale zakaźnym szpitala w Zielonej Górze. Cztery osoby to mieszkańcy powiatów południowe części województwa lubuskiego, natomiast jedna osoba to mieszkaniec Zielonej Góry.

Jeżeli chodzi natomiast o Gorzów, to w szpitalu zakaźnym przy ul. Walczaka wciąż nie ma pacjenta zakażonego koronawirusem. Tym samym liczba osób zakażonych koronawirusem na terenie województwa lubuskiego wzrosła do dziewięciu.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości