Potwierdzony przypadek koronawirusa w powiecie gorzowskim

15 marca 2020, 17:45, red
fot. Newslubuski.pl
W województwie lubuskim został potwierdzony drugi przypadek zakażenia koronawirusem. To młoda kobieta przebywająca na terenie powiatu gorzowskiego, trafiła na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze.

W niedzielę 15 marca został potwierdzony drugi przypadek zakażenia koronawirusem województwie lubuskim. - Pacjentka to młoda kobieta. Została przetransportowana do Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Osoby mające kontakt z osobą chorą na terenie naszego województwa zostały objęte właściwą procedurą – czytamy w komunikacie Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Kobieta wróciła niedawno samolotem z Londynu do Poznania i po powrocie do jednej z miejscowosci w powiecie gorzowskim źle się poczuła. Kobieta zgłosiła się do sanepidu i w sobotę 14 marca została przetransportowana specjalną karetką na oddział zakaźny szpitala w Zielonej Górze. Przeprowadzone testy na obecność koronawirusa dały wynik pozytywny. Według relacji lekarzy - kobieta czuje się bardzo dobrze. Choroba u kobiety nie daje żadnych niepokojących objawów.

Jak informuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik prasowy Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego - na stronie gov.pl na mapie zakażeń jest podana błędna informacja, jakoby kobieta pochodziła z Gorzowa. Jest to osoba, która przebywała na terenie powiatu gorzowskiego. Jak ustalił portal gorzowianin.com kobieta została zabrana do szpitala z gminy Santok. 

To już druga osoba zakażona koronawirusem w województwie lubuskim. Cały czas na oddziale zakaźnym zielonogórskiego szpitala przebywa 65-letni pacjent z Cybinki. Łącznie w całej Polsce zakażonych jest 119 osób, a 3 zmarły.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości