• Dziś 10°/5°
  • Jutro /7°
  • Pojutrze 11°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 23 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Wyszukiwanie głosowe podbija świat! Sprawdź co musisz o nim wiedzieć

22 sierpnia 2019, 18:30
Ludzie coraz częściej w poszukiwaniu informacji korzystają z wyszukiwarek głosowych. Ten trend utrzymuje się od 2016 roku, czyli światowej premiery asystenta Google i powoli, ale zdecydowanie zdobywa coraz większą popularność. Warto wiedzieć więc, jak można go wykorzystać do osiągania celów swojej firmy. Wiedza zawarta w tym artykule pozwoli Ci zrozumieć, jak działa wyszukiwanie głosowe.

Czym jest wyszukiwanie głosowe i dlaczego jest tak ważne

Najważniejszą rzeczą, jaką należy wiedzieć o wyszukiwaniu głosowym, jest sposób, w jaki użytkownicy wyszukują potrzebnych im informacji. Ich zapytania są bardzo naturalne. Szukają odpowiedzi na pytania: gdzie, kiedy, co, kto? Frazy wyszukiwane głosowo są także znacznie dłuższe niż te wpisywane ręcznie. Na przykład korzystając ze standardowej klawiatury, wyszukamy proste hasło “dentysta Wrocław”, podczas gdy w wyszukiwaniu głosowym najczęściej będzie to pełne zdanie - takie, jakiego użylibyśmy w rozmowie z drugą osobą. W tym wypadku: “Gdzie znajdę dentystę we Wrocławiu?”. To sprawia, że użytkownicy, którzy decydują się na wyszukiwanie głosowe, oczekują precyzyjnych odpowiedzi, a przez to bardziej skomplikowane frazy kluczowe zyskują na znaczeniu. Więcej o rodzajach fraz kluczowych wpisywanych w wyszukiwarkach znajdziesz na blogu firmy Eactive. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat

Innym, równie istotnym elementem, o który należy zadbać, prowadząc biznes z wykorzystaniem wyszukiwania głosowego, są dane kontaktowe. Warto umieścić podstawowe informacje o lokalizacji Twojej firmy na stronie WWW, a także uzupełnić wizytówkę Google Moja Firma. To może być szansa dla Twojego biznesu. Użytkownicy chętnie poszukują informacji o sprawach i miejscach dotyczących ich najbliższego otoczenia. W przypadku wspomnianego wcześniej dentysty z pewnością będą chcieli poznać godziny otwarcia gabinetu, więc warto być na tę okoliczność przygotowanym.

Inteligentny system na wyciągnięcie ręki

Wyszukiwanie głosowe w Polsce zaczęło znacznie zyskiwać popularność dopiero niedawno. Na świecie wszystko zaczęło się od premiery Google Assistant. Jest to inteligentny asystent osobisty, dostępny na wielu współczesnych urządzeniach domowych i mobilnych. Nie jest to pierwsze rozwiązanie oferowane przez giganta z Mountain View. Jednak w porównaniu do swojego poprzednika, Google Now, asystent potrafi prowadzić dwustronną konwersację.

Co możemy zrobić dzięki tej aplikacji? Wyszukiwanie głosowe asystenta Google ma naprawdę wiele zastosowań. Wykorzystamy ją do wyszukiwania potrzebnych nam informacji, takich jak pogoda lub kursy walut, wysyłania SMS-ów czy też wykonywania połączeń.

Jeśli sprawdziły się zapowiedzi Google z tegorocznych targów CES, na początku 2019 roku asystent Google obecny jest już na miliardzie urządzeń. Wszystko wskazuje więc na to, że wyszukiwanie głosowe to przyszłość rynku wyszukiwarek.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach GoogleWięcej takich artykułów znajdziesz na stronie głównej gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości