Gorzów: będzie nowy budynek dla OIOM-u

22 lipca 2019, 14:37, inf. prasowa WSzW/mk
W nowym budynku będzie Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Hematologii oraz Bank Komórek Macierzystych. Budowa ma zakończyć się w pierwszej połowie 2021 roku. Dzięki tej inwestycji ilość łóżek na oddziale intensywnej opieki medycznej wzrośnie z 12 do 22.

Firma Budimex S.A. z Warszawy najprawdopodobniej będzie wykonawcą najnowszej i długo oczekiwanej inwestycji planowanej przez Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. W budynku ma się mieścić Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Hematologii oraz Bank Komórek Macierzystych. Firma Budimex uzyskała maksymalną liczbę punktów w postępowaniu przetargowym. Teraz pozostali wykonawcy, którzy brali udział w postępowaniu, a ich oferty nie zostały wybrane mają czas na składanie odwołań.

Postępowanie przetargowe dotyczyło rozbudowy gorzowskiego szpitala o trzypiętrowy całkowicie podpiwniczony pawilon medyczny połączony z już istniejącymi budynkami. Powierzchnia zabudowy budynku to ponad 1000 metrów kwadratowych, natomiast powierzchnia użytkowa to ponad 2300 metrów kwadratowych. Całkowita kubatura budynku to ponad 16,7 tysiąca metrów sześciennych.

Budowa pawilonu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddziału Hematologii oraz Banku Komórek Macierzystych to jedno z najważniejszych zadań dla gorzowskiego szpitala na najbliższe lata. Dzięki rozbudowie lecznica nie tylko poprawi jakość leczenia najciężej chorych pacjentów, warunki pobytu pacjentów oraz pracy personelu, ale też spełni wymogi rozporządzenia ministra zdrowia z 20 grudnia 2012 r. w sprawie standardów postępowania medycznego w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii. Zgodnie z jego zapisami łóżka intensywnej opieki medycznej powinny stanowić minimum 2% wszystkich łóżek dla pacjentów, co oznacza, że w przypadku WSzW w Gorzowie powinno być ich ok. 20. Teraz jest ich zaledwie 12. Po zakończeniu inwestycji Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii będzie liczył 22 łóżka.

Zakończenie budowy jest planowane na pierwszą połowę 2021 roku.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości