Niewielu gorzowian posiada kartę mieszkańca Gorzowa

19 lipca 2019, 12:57
fot. archiwum
Niedługo minie rok od wprowadzenia Gorzowskiej Karty Mieszkańca. Jak się okazuje, przez kilkanaście miesięcy działania programu wydano zaledwie 14 tys. kart, które uprawniają do przeróżnych ulg i zniżek. Co oznacza, że zaledwie niewiele ponad 11% mieszkańców zdecydowało się na wyrobienie karty.

Gorzowska Karta Mieszkańca funkcjonuje od 1 sierpnia 2018 roku. Karta uprawnia przede wszystkim do zniżki dla uczniów na przejazd komunikacją miejską, co oznaczało że z taką kartą dzieci i młodzież szkolna mogła zapłacić za bilet miesięczny 29 zł zamiast 46 zł. Natomiast w grudniu 2018 roku zostały wprowadzone zniżki dla dorosłych mieszkańców Gorzowa takie jak rabaty w sieci księgarni, w kwiaciarni, w sklepie optycznym czy sklepie zoologicznym. Łącznie zniżki i rabaty zaoferowało 7 gorzowskich firm.

Od 1 sierpnia 2018 roku do 19 lipca 2019 roku wydano 14 240 kart mieszkańca Gorzowa. Co oznacza, że Gorzowską Kartę Mieszkańca posiada zaledwie 11,46% gorzowian. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z grudnia 2017 roku Gorzów liczy 124 tys. 295 mieszkańców.

To pokazuje, że karta jest atrakcyjna dla małej grupy gorzowian. Przede wszystkim dla rodzin wielodzietnych, które szukają oszczędności, a dzięki karcie mogą zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych na kupnie biletu miesięcznego na przejeździe komunikacją miejską. A także dodatkowe punkty przy rekrutacji do żłobka czy przedszkola. Natomiast dla osób dorosłych katalog zniżek nie jest jeszcze na tyle ciekawy, aby liczba wniosków wyniosła ponad 50%.

Urzędnicy przypominają osobom, którym kończy się ważność dokumentu, aby go przedłużyć. Od 1 sierpnia 2019 roku będą przyjmowane wnioski o przedłużenie ważności Gorzowskiej Karty Mieszkańca. Termin ważności karty jest nadrukowany na rewersie – miesiąc jest oznaczony liczbą rzymską. Karta jest ważna do końca miesiąca oznaczonego na rewersie. W celu przedłużenia należy udać się do Urzędu Miasta Gorzowa w miesiącu, w którym jej termin dobiega końca.

- Wraz z wnioskiem o przedłużenie ważności Gorzowskiej Karty Mieszkańca należy przedłożyć do wglądu PIT za 2018 rok, rozliczony w gorzowskim Urzędzie Skarbowym, ze wskazaniem naszego miasta jako swojego miejsca zamieszkania – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości