Zrobili dziurę w płocie i korzystają z zamkniętej plaży

26 czerwca 2019, 16:48, red
fot. Anna Kluwak
Chociaż jeszcze nie było oficjalnego otwarcia i plaża w Karninie koło Gorzowa w gminie Deszczno jest wciąż terenem budowy, to wiele osób korzysta z kąpieliska przechodząc przez dziurę w płocie. Gmina oficjalnie otworzy plażę, kiedy uzyska wszelkie niezbędne pozwolenia.

Budowa nowej plaży w Karninie w gminie Deszczno wraz z całą infrastrukturą zakończyła się na początku czerwca. Chociaż mamy już koniec miesiąca, to kąpielisko nie zostało jeszcze oficjalnie otwarte i wciąż jest placem budowy.

Wszystko przez to, że gmina nie uzyskała jeszcze wszystkich niezbędnych pozwoleń, w tym pozwolenia na użytkowanie przez powiatowego inspektora nadzoru budowlanego, a sanepid nie wydał opinii o przydatności wody do kąpieli. Jednak to wszystko oraz ogrodzony teren plaży z tabliczkami "UWAGA! Teren budowy. Wstęp wzbroniony" nie przeszkadza mieszkańcom gminy Deszczno i Gorzowa, którzy i tak korzystają z kąpieliska.

Plażowicze zrobili dziurę w płocie przez którą wchodzą na teren plaży i korzystają z całej znajdującej się tam infrastruktury – placu zabaw, siłowni, wiat do grillowania czy po prostu pływają. W ostatni weekend nad jeziorem w Karninie były dosłownie tłumy. Wykonawca musiał już kilka razy naprawiać zniszczone przez ludzi ogrodzenie. Jednak na próżno, bo co chwilę ktoś zrobi nową dziurę w płocie czy sforsuje bramę.

Ponadto na plaży wciąż nie ma ratownika, więc każdy korzysta z obiektu na własne ryzyko. Tym bardziej, że w piasku wciąż można znaleźć pozostałości z robót budowlanych takie jak śrubki, gwoździe czy inne metalowe elementy.

Ankieta

Nad które jezioro jeździsz najchętniej?

  • w Nierzymiu11.04%
  • w Kłodawie6.92%
  • na Lipach6.58%
  • w Karninie11.48%
  • w Gliniku3.34%
  • w Lubniewicach14.03%
  • w Barlinku6.38%
  • w Długiem19.97%
  • inne20.26%
Ankieta zakończona. Dziękujemy!
Oddanych głosów: 2038

Władze gminy Deszczno podkreślają, że zanim plaża zostanie udostępniona mieszkańcom, cały teren zostanie dokładnie posprzątany i sprawdzony. Oficjalne otwarcie ma odbyć się na początku lipca, kiedy tylko gmina uzyska wszystkie pozwolenia. Cały teren będzie monitorowany i pilnowany przez ochronę.

Budowa nowej plaży w Karninie wraz z nowym pomostem, placem zabaw, siłownią, wiatami do grillowania oraz łazienkami i prysznicami kosztowała blisko 3,5 mln zł. Wykonawcą jest firma Stolarnia Marwice Jacek Kołodziński.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości