Będzie niebezpiecznie – ostrzega RCB

15 czerwca 2019, 14:41, red
fot. Mariusz Urban
W sobotni wieczór oraz w nocy przez Gorzów i całe województwo lubuskie ma przejść burza z gradem oraz intensywnymi opadami deszczu. Przed zagrożeniem ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, a operatorzy wysyłają na telefony alerty. Każdy, kto znajduje się na obszarze potencjalnego zagrożenia, powinien otrzymać wiadomość tekstową.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę 15 czerwca kolejne ostrzeżenie dla Gorzowa i całego województwa przed burzami. W niektórych miejscach mogą pojawić się burze z gradem. Na terenie województwa lubuskiego został ogłoszony alert 2 stopnia.

Dlatego też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zleciło operatorom telefonii komórkowej wysłanie wiadomość Alert RCB. W sobotę rozesłano komunikat następującej treści:

"Uwaga! Po południu i w nocy bardzo silny wiatr, burze i grad. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Nie chowaj się pod drzewami. Jeżeli możesz, zostań w domu".

Mieszkańcy Gorzowa i okolicznych miejscowości są ostrzegani prze gradem, intensywnymi opadami deszczu - nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy i silnymi porywami wiatru nawet do 115 km/h.

Alert RCB na swój telefon otrzymują wszystkie osoby, które znajdują się na obszarze potencjalnego wystąpienia sytuacji kryzysowej, która zagraża życiu.

Kiedy mieszkańcy Gorzowa otrzymali taki alert w środę 12 czerwca, zaczęli zabezpieczać swoje auta przed gradem. Wszystko po to, aby pojazdy nie zostały zniszczone, tak jak miało to miejsce po wtorkowych opadach gradu, który miał nawet 8 centymetrów średnicy. Wówczas żadne alerty nie zostały wysłane.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości