Wiadomości

Zabił psa metalową rurką

27 maja 2019, 10:23, red
fot. Lubuska policja
Policjanci zatrzymali 63-letniego mieszkańca powiatu międzyrzeckiego, który zabił swojego psa metalową rurką. Mężczyzna tłumaczył, że pies był stary i schorowany, dlatego też chciał mu ulżyć w cierpieniach. Właścicielowi psa grozi do 3 lat więzienia.

Wszystko działo się w czwartek 23 maja na terenie gminy Przytoczna w powiecie międzyrzeckim. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu otrzymał wieczorem zgłoszenie, że jeden z mieszkańców niewielkiej wsi, najprawdopodobniej zabił swojego psa i zakopał go na swojej posesji.

- Na miejsce został wysłany policyjny patrol, który potwierdził to zdarzenie. Mężczyzna wskazał miejsce w którym zakopał na terenie posesji swojego czworonoga. 63-latek tłumaczył się, że pies był stary, schorowany i chciał ulżyć jego cierpieniom. Dlatego też zabił go za pomocą metalowej rurki, a później zakopał na terenie posesji – komentuje Justyna Łętowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

O sprawie powiadomiony został Powiatowy Inspektor Weterynarii w Międzyrzeczu, który zabezpieczył zwłoki psa do sekcji. 63-letni mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut zabicia psa, za co zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości