W specjalnej hali zrobili hodowlę marihuany [zdjęcia]

8 stycznia 2019, 13:04, red
fot. Lubuska policja
Policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich w Dąbroszynie i Kostrzynie nad Odrą. Do sprawy zostali zatrzymani czterej mężczyźni, którzy usłyszeli zarzuty posiadania i wytwarzania narkotyków. Natomiast dwóch z nich odpowie także za udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Policjanci z wydziałów kryminalnych komend wojewódzkich w Gorzowie Wielkopolskim i Rzeszowie od wielu miesięcy zajmują się zorganizowaną grupą przestępczą trudniącą się wytwarzaniem środków odurzających, w szczególności marihuany. Policjanci ustalili miejsce, gdzie mogą znajdować się uprawy konopi indyjskich.

W czwartek 3 stycznia kilkudziesięciu funkcjonariuszy wspieranych przez policjantów z Samodzielnego Poddziału Antyterrorystycznego Policji z Rzeszowa i Gorzowa Wielkopolskiego, jednocześnie weszło do dwóch mieszkań i budynku znajdującego się w Kostrzynie nad Odrą i Dąbroszynie.

- W specjalnie przystosowanej hali przestępcy ukryli nielegalne uprawy. W wydzielonych strefach znajdowały się rośliny, które były już niemal w pełni dojrzałe. Policjanci zabezpieczyli 312 roślin oraz 30 kilogramów suszu. Ich czarnorynkowa wartość szacowana jest na kwotę blisko dwa miliony złotych. Z zabezpieczonych krzewów konopi można wytworzyć ponad 15 kilogramów narkotyku o czarnorynkowej wartości ponad 600 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli także 400 doniczek po ściętych już roślinach. Hale, w których prowadzone były nielegalne uprawy wyposażono w urządzenia, które służyły do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylowania. Wartość zabezpieczonych instalacji sięga ponad 250 tys. złotych – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 35 do 46 lat, wszyscy to mieszkańcy województwa lubuskiego. 35 i 46-latek na co dzień mieszkali przy hali i zajmowali się pielęgnacją roślin. Dwaj pozostali byli mieszkańcami sąsiedniej miejscowości i byli właścicielami tej nielegalnej uprawy. Podczas przeszukania domu jednego z nich, policjanci zabezpieczyli ponad pół kilograma marihuany.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania i wytwarzania narkotyków. Natomiast dwóch z nich odpowie także za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd tymczasowo aresztował mężczyzn na trzy miesiące.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->