Wiadomości

Orlen tańszy niż Intermarche

18 sierpnia 2018, 14:17
W Gorzowie stała się rzecz warta odnotowania. Po raz pierwszy od dawna, na jednej z najtańszych do tej pory stacji benzynowych, ceny paliw poszybowały wysoko w górę. W piątkowe popołudnie, litr benzyny bezołowiowej przy sklepie Intermarche był o droższy, niż na państwowym Orlenie.

Ci, którzy śledzą nasze paliwowe zestawienia, doskonale wiedzą, gdzie w Gorzowie można zatankować najtaniej. Dzięki na bieżąco aktualizowanym cenom możemy wybrać cenę, która nam odpowiada i zatankować o kilkanaście groszy taniej.

Jedną z najtańszych stacji w Gorzowie była niewielka stacja przy sklepie Intermarche na Pomorskiej. Tam litr benzyny bezołowiowej kosztował 4 zł 99 groszy. W piątkowe popołudnie (17 sierpnia), ceny przy Intermarche podniosły się o 12 groszy na litrze. Teraz PB95 kosztuje tam 5 zł 12 groszy i jest to wyższa cena niż na pobliskim Orlenie. Na tej firmowej stacji przy ulicy Podmiejskiej, litr „bezołowiówki” w tym samym czasie kosztował 5,09 zł. W tym przypadku cena spadła o 3 grosze, bo jeszcze 15 sierpnia mogliśmy zatankować to paliwo za 5,12.

Stacja PKN Orlen przy Podmiejskiej należy do jednej z najtańszych stacji tego koncernu w Gorzowie. Gdy prześledzimy zestawienie dostępne na stronie moto.gorzowianin.com, wyraźnie zauważymy, że na innych „orlenowskich” stacjach paliwo jest wyraźnie droższe.

W Gorzowie cenowe rekordy biją za to stacje z logo BP. Tam ceny są zawsze wysokie. Za litr benzyny bezołowiowej zapłacimy na tej stacji nawet 5,25 zł. Najtaniej za to jest na stacji OTL – tam cena benzyny, jak i oleju napędowego nie przekroczyła 5 złotych.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości