• Dziś 22°/14°
  • Jutro 24°/15°
  • Jakość powietrza (CAQI): 17
Wiadomości

Domowa sauna – co warto wiedzieć?

30 marca 2024, 11:30, Artykuł partnera
Sauna w domu to rozwiązanie cieszące się coraz większą popularnością. Na jej budowę możesz się zdecydować nie tylko wtedy, gdy posiadasz przestronny dom jednorodzinny. Domową saunę można bowiem umieścić nie tylko w pokoju kąpielowym, ale także w mniejszej łazience, a nawet na poddaszu czy w piwnicy. Sauna w domu ma mnóstwo zalet, nie tylko pozwala zrelaksować się po ciężkim dniu, ale także przynosi wiele korzyści zdrowotnych. Do sauny wchodzi się tylko w ręczniku. Pamiętaj, aby wybrać go naprawdę uważnie.

Jakie są rodzaje sauny domowej?

Rodzajów sauny jest kilka, jeżeli zamierzasz we własnym domu cieszyć się możliwością zażywania kąpieli parowych, musisz przede wszystkim zdecydować się na jej rodzaj. Do wyboru masz sauny:

  • Para jest w nich wytwarzana za pomocą rozgrzanych kamieni polewanych wodą. Wilgotność powietrza w saunie mokrej wynosi maksymalnie czterdzieści procent, a temperatura powietrza może wynieść nawet dziewięćdziesiąt stopni.
  • Rzymskie, czyli parowe. W tych saunach parę wytwarzają specjalnie parowniki, w ich wnętrzu panuje wilgotność wynosząca nawet sto procent, temperatura powietrza nie przekracza sześćdziesięciu pięciu stopni.
  • Suche zwane fińskimi. Panuje w nich bardzo wysoka - bo wynosząca nawet ponad sto stopni -temperatura powietrza i niska, sięgająca zaledwie dziesięciu procent wilgotność.

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj sauny się zdecydujesz, potrzebny Ci będzie ręcznik do sauny.

Ręcznik do sauny: z jakiego materiału będzie najlepszy?

Potrzebować będziesz nie jednego, ale trzech ręczników. Jeden z nich posłuży Ci do owijania ciała, dlatego może on być cieńszy. Pozostałe dwa ręczniki powinny być grubsze, muszą bowiem pochłonąć dużą ilość wody i potu. Do produkcji ręczników wykorzystywane są obecnie różne materiały, godny polecenia jest bawełniany ręcznik do sauny. Wybierając go, możesz mieć pewność, że będzie on naprawdę chłonny. Ponadto bawełniany ręcznik jest miły w dotyku i miękki, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Jeżeli zależy Ci na tym, aby Twój ręcznik posłużył Ci naprawdę długo, wybierz taki, który posiada certyfikat OEKO TEX. Możesz wybrać również ręcznik do sauny z włókna bambusowego. Taki model posiada właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne, w wilgotnym i ciepłym środowisku, które panuje w saunie sprawdza się więc doskonale. Zarówno bawełniane, jak bambusowe ręczniki dostępne są w bogatej palecie kolorystycznej, możesz zdecydować się zarówno na jasne, jak i ciemne, do wyboru masz nie tylko gładkie, ale także wzorzyste. 

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości