Wiadomości › Z sali sądowej

Zabił jednym ciosem. Rusza proces 22-latka

10 listopada 2019, 17:25
We wtorek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie 22-letniego Pascala U., który jednym ciosem spowodował u 31-letniego mieszkańca Gorzowa poważne obrażenia, których następstwem była śmierć mężczyzny. Grozi mu do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Kulisy pożaru gorzowskiej katedry

25 października 2019, 16:04
Przed Sądem Rejonowym trwa proces w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony o niedopełnienie obowiązków jest obecny proboszcz Zbigniew K. W piątek przed sądem zeznawał wikariusz, który w momencie pożaru odprawiał mszę św. w katedrze oraz organista, który przez całą mszę słyszał wyjący alarm.

Brutalny gwałt na działkach

20 października 2019, 21:21
Chociaż do szokujących i dramatycznych wydarzeń doszło w 2017 roku przy ul. Leśnej w Gorzowie, to do tej pory opinia publiczna nie była informowana o tym, co wydarzyło się na jednej z działek. Tam dwaj mężczyźni brutalnie zgwałcili i pobili kobietę, a następnie ją okradli. Paweł K. i Adrian L. Zostali skazani na 9 i 12 lat więzienia.

Ruszył proces proboszcza oskarżonego w sprawie pożaru katedry

7 października 2019, 13:16
W miniony piątek ruszył proces obecnego proboszcza katedry Zbigniewa K., któremu zarzuca się niedopełnienie obowiązków i szereg zaniedbań, co doprowadziło do pożaru katedry. Ksiądz nie przyznaje się do winy.

Przedszkolanka z Gorzowa odpowie przed sądem za szarpanie dzieci

1 października 2019, 19:25
Po roku śledztwa, sprawa przedszkolanki Katarzyny G., która naruszyła nietykalność cielesną dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Gorzowie trafiła w końcu do sądu. Prokurator skierował właśnie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Gorzowie. Kobieta usłyszała łącznie 12 zarzutów.

31-latek zginął od jednego ciosu. Jego oprawca stanie przed sądem

19 września 2019, 20:50
Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Gorzowie akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu Pascalowi U., który jednym ciosem spowodował u 31-letniego mieszkańca Gorzowa poważne obrażenia, których następstwem była śmierć mężczyzny. Wszystko działo się pod koniec marca przed jedną z gorzowskich dyskotek. Oskarżonemu mężczyźnie grozi do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Były proboszcz skazany za pożar katedry w Gorzowie!

22 sierpnia 2019, 12:10
W czwartek 22 sierpnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok sprawie Zbigniewa S., czyli byłego proboszcza katedry w Gorzowie, który usłyszał zarzuty związane z pożarem katedry. Sędzia uznał, że Zbigniew S. jest winny zarzucanych mu czynów i usłyszał wyrok 1 roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo będzie musiał zapłacić grzywnę 7 tys. zł.

15-latek nie żyje. Jego koledzy jednak nie pójdą do więzienia

19 czerwca 2019, 11:10
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadła decyzja w sprawie apelacji złożonej od wyroku sądu, który skazał Pawła N. i Mirosława G. na karę 1 roku bezwzględnego więzienia za śmierć 15-letniego Mateusza z Ciecierzyc. Sąd zdecydował wymierzyć karę 1 roku, ale w zawieszeniu na 4 lata.

Były proboszcz przyznał się do winy

10 czerwca 2019, 11:46
Ksiądz Zbigniew S., były proboszcz gorzowskiej katedry w Gorzowie przyznał się do winy i chce się poddać dobrowolnie karze, jeżeli chodzi o zaniedbania w sprawie katedry. Natomiast obecny proboszcz katedry Zbigniew K. nie przyznaje się do winy i wobec niego ruszy proces.

Skazany za hejt w sieci

1 czerwca 2019, 22:27
Gorzowianin, 32-letni Tomasz T. został skazany przez sąd w Białymstoku za internetowy hejt. Kara to pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz 5 tysięcy złotych grzywny.


Fotoreportaże


x
-->