Wiadomości › Z sali sądowej

Przedszkolanka z Gorzowa odpowie przed sądem za szarpanie dzieci

1 października 2019, 19:25
Po roku śledztwa, sprawa przedszkolanki Katarzyny G., która naruszyła nietykalność cielesną dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Gorzowie trafiła w końcu do sądu. Prokurator skierował właśnie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Gorzowie. Kobieta usłyszała łącznie 12 zarzutów.

31-latek zginął od jednego ciosu. Jego oprawca stanie przed sądem

19 września 2019, 20:50
Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Gorzowie akt oskarżenia przeciwko 22-letniemu Pascalowi U., który jednym ciosem spowodował u 31-letniego mieszkańca Gorzowa poważne obrażenia, których następstwem była śmierć mężczyzny. Wszystko działo się pod koniec marca przed jedną z gorzowskich dyskotek. Oskarżonemu mężczyźnie grozi do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Były proboszcz skazany za pożar katedry w Gorzowie!

22 sierpnia 2019, 12:10
W czwartek 22 sierpnia w Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok sprawie Zbigniewa S., czyli byłego proboszcza katedry w Gorzowie, który usłyszał zarzuty związane z pożarem katedry. Sędzia uznał, że Zbigniew S. jest winny zarzucanych mu czynów i usłyszał wyrok 1 roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Dodatkowo będzie musiał zapłacić grzywnę 7 tys. zł.

15-latek nie żyje. Jego koledzy jednak nie pójdą do więzienia

19 czerwca 2019, 11:10
W Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadła decyzja w sprawie apelacji złożonej od wyroku sądu, który skazał Pawła N. i Mirosława G. na karę 1 roku bezwzględnego więzienia za śmierć 15-letniego Mateusza z Ciecierzyc. Sąd zdecydował wymierzyć karę 1 roku, ale w zawieszeniu na 4 lata.

Były proboszcz przyznał się do winy

10 czerwca 2019, 11:46
Ksiądz Zbigniew S., były proboszcz gorzowskiej katedry w Gorzowie przyznał się do winy i chce się poddać dobrowolnie karze, jeżeli chodzi o zaniedbania w sprawie katedry. Natomiast obecny proboszcz katedry Zbigniew K. nie przyznaje się do winy i wobec niego ruszy proces.

Skazany za hejt w sieci

1 czerwca 2019, 22:27
Gorzowianin, 32-letni Tomasz T. został skazany przez sąd w Białymstoku za internetowy hejt. Kara to pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz 5 tysięcy złotych grzywny.

24-letni Mateusz K. już wcześniej skatował i zgwałcił chłopca

23 maja 2019, 19:56
Tak wynika z dokumentów, które znajdują się w Sądzie Rejonowym w Gliwicach. Po tym zdarzeniu trafił do psychiatryka w Gorzowie. Wyszedł 11 miesięcy temu, bo biegli stwierdzili, że „nie zachodzi wysokie prawdopodobieństwo, że może ponownie popełnić czyn przestępczy”.

Jest areszt dla 24-letniego Mateusza K.

22 maja 2019, 12:39
W środę 22 maja w Sądzie Rejonowym w Gorzowie odbyło się posiedzenie aresztowe 24-letniego Mateusza K., który zgwałcił 9-letnią dziewczynkę. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i tymczasowo aresztował Mateusza K. na 3 miesiące.

Księża staną przed sądem za pożar katedry

30 kwietnia 2019, 21:36
Pod koniec kwietnia do Sądu Rejonowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia przeciwko byłemu i obecnemu proboszczowi parafii katedralnej w sprawie pożaru katedry. Zarzuty dotyczą wielu zaniedbań jakich dopuścili się duchowni, jeżeli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa pożarowego katedry. Obaj księża nie przyznają się do winy, nie złożyli też wyjaśnień. Grozi im do 8 lat więzienia.

Zabił staruszkę i uciekł z konwoju

9 kwietnia 2019, 19:09
Do Sądu Okręgowego w Gorzowie trafił akt oskarżenia w sprawie 31-letniego Adama D., który zabił 78-letnią mieszkankę Sulęcina, a dwa miesiąca później uciekł z policyjnego konwoju podczas transportu do szpitala psychiatrycznego. Mężczyźnie grozi od 12 do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.


Fotoreportaże


x