Z sali sądowej

Dożywocie dla zabójcy, który uciekł z policyjnego konwoju

22 stycznia 2020, 15:31
W środę w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie Adama D., który uciekł z policyjnego konwoju, a dwa miesiące wcześniej zabił 78-letnią mieszkankę Sulęcina. Sąd skazał mężczyznę na dożywocie i zdecydował, że Adam D. będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie, nie wcześniej niż po 40 latach odsiadki.

Gwałciciel 9-latki w końcu stanie przed sądem

21 stycznia 2020, 15:45
Do Sądu Okręgowego w Gorzowie trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko Mateuszowi K., który w brutalny sposób zgwałcił 9-letnią dziewczynkę, a następnie związał ją i zamkną w wersalce. Mężczyźnie grozi do 25 lat więzienia lub dożywocie.

Miał znęcać się nad 2-letnią córką partnerki. Został uniewinniony

17 stycznia 2020, 12:02
Po trzech latach zapadł wyrok w sprawie Kamila K., który miał znęcać się nad 2-letnią Hanią. Prokurator wnioskował o 5 lat więzienia dla mężczyzny, natomiast sąd go uniewinnił.

Gorzów: Przedszkolanka, która szarpała dzieci uniknie kary?

13 stycznia 2020, 15:08
Zamiast sprawy w sądzie, mediacja z rodzicami. Przedszkolanka Katarzyna G., która naruszyła nietykalność cielesną swoich podopiecznych może uniknąć kary. Rodzice pokrzywdzonych dzieci zgodzili się na mediacje. To oznacza, że strony mogą dojść do ugody lub sprawa wróci na wokandę.

Dlaczego Pascal U. zadał śmiertelny cios przed dyskoteką?

12 listopada 2019, 20:00
Uderzyłem Wojciecha, ale nie chciałem zrobić mu krzywdy – tak we wtorek przed sądem zeznawał Pascal U., który jednym ciosem zabił 31-letniego Wojciech I. Mężczyzna został oskarżony o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Zabił jednym ciosem. Rusza proces 22-latka

10 listopada 2019, 17:25
We wtorek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces w sprawie 22-letniego Pascala U., który jednym ciosem spowodował u 31-letniego mieszkańca Gorzowa poważne obrażenia, których następstwem była śmierć mężczyzny. Grozi mu do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Kulisy pożaru gorzowskiej katedry

25 października 2019, 16:04
Przed Sądem Rejonowym trwa proces w sprawie pożaru katedry, w którym oskarżony o niedopełnienie obowiązków jest obecny proboszcz Zbigniew K. W piątek przed sądem zeznawał wikariusz, który w momencie pożaru odprawiał mszę św. w katedrze oraz organista, który przez całą mszę słyszał wyjący alarm.

Brutalny gwałt na działkach

20 października 2019, 21:21
Chociaż do szokujących i dramatycznych wydarzeń doszło w 2017 roku przy ul. Leśnej w Gorzowie, to do tej pory opinia publiczna nie była informowana o tym, co wydarzyło się na jednej z działek. Tam dwaj mężczyźni brutalnie zgwałcili i pobili kobietę, a następnie ją okradli. Paweł K. i Adrian L. Zostali skazani na 9 i 12 lat więzienia.

Ruszył proces proboszcza oskarżonego w sprawie pożaru katedry

7 października 2019, 13:16
W miniony piątek ruszył proces obecnego proboszcza katedry Zbigniewa K., któremu zarzuca się niedopełnienie obowiązków i szereg zaniedbań, co doprowadziło do pożaru katedry. Ksiądz nie przyznaje się do winy.

Przedszkolanka z Gorzowa odpowie przed sądem za szarpanie dzieci

1 października 2019, 19:25
Po roku śledztwa, sprawa przedszkolanki Katarzyny G., która naruszyła nietykalność cielesną dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 17 w Gorzowie trafiła w końcu do sądu. Prokurator skierował właśnie akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Gorzowie. Kobieta usłyszała łącznie 12 zarzutów.


Fotoreportaże