Z sali sądowej

15 lat więzienia za brutalny gwałt na dziecku [film]

11 października 2018, 13:21
W czwartek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pedofila, który brutalnie zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Sprawa przez cały czas toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Decyzją sędziego Grzegorz S. został skazany na 15 lat więzienia.

Ksiądz z Gorzowa skazany

5 października 2018, 08:59
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie 32-letniego księdza Dariusza T., który na plebanii przy ul. Gwiaździstej uprawiał marihuanę. Decyzją sądu wikariusz został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz zapłatę 3 tys. zł na rzecz Monaru.

Więzienie czy grzywna? Ksiądz czeka na wyrok

28 września 2018, 13:09
W piątek w Sądzie Rejonowym w Gorzowie ruszył proces księdza Dariusza T., wikariusza z parafii przy ul. Gwiaździstej. Prokurator wnioskuje o 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, a obrońca księdza o karę grzywny w wysokości 12,5 tys. zł. Wyrok w sprawie wikariusza poznamy 5 października.

Rusza proces księdza hodującego marihuanę

27 września 2018, 19:33
W piątek w Sądzie Rejonowym w Gorzowie rozpocznie się proces księdza Dariusza T., który na plebanii w Gorzowie hodował marihuanę i wypiekał z niej ciasteczka. Łącznie ksiądz usłyszał sześć zarzutów. Odpowiadać będzie z wolnej stopy.

Podstępem zwabiał dziewczyny do domu

26 września 2018, 15:42
Pamiętacie starszego mężczyznę, który przy wejściu do byłej łaźni w Gorzowie sprzedawał sznurówki? Kilka miesięcy temu został oskarżony o seksualne molestowanie 17-letniej dziewczyny. Dziś przed gorzowskim sądem ruszył proces w tej sprawie.

6 miesięcy więzienia za skatowanie psa kołkiem

18 września 2018, 11:13
We wtorek w Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu zapał wyrok w sprawie Bronisława M., który w ubiegłym roku w Skwierzynie skatował psa kołkiem. Oskarżony tłumaczył się, że zrobił to w nerwach, ponieważ pies zagryzał jego drób. Mężczyzna usłyszał wyrok 6 miesięcy bezwzględnego więzienia. Ponadto dostał 5-letni zakaz posiadania zwierząt oraz musi zapłacić 8 tys. zł na rzecz stowarzyszenie „Zwierzaki Niczyje”.

Ginekolog zgwałcił pacjentkę. Będzie wyższa kara?

9 września 2018, 20:57
Na początku października w Sądzie Okręgowym w Gorzowie odbędzie się rozprawa apelacyjna w sprawie Piotra P., ginekologa, którego Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich uznał za winnego gwałtu na pacjentce. Od wyroku skazującego go na 4 lata więzienia oraz 10-letniego zakazu wykonywania zawodu odwołał się oskarżyciel posiłkowy i prokurator.

O winie księdza z Gorzowa zdecyduje sąd

6 września 2018, 14:11
Pod koniec września w Sądzie Rejonowym w Gorzowie ruszy proces księdza Dariusza T., który na plebanii hodował marihuanę i wypiekał z niej ciasteczka. Ponadto ksiądz sprzedawał tabletki ecstasy i namawiał znajomego do składania fałszywych zeznań.

Sąd chce wyższej kary za śmierć 15-latka

4 września 2018, 12:37
Razem bawili się i pili alkohol na imprezie, a następnie zostawili kompletnie pijanego 15-latka na poboczu drogi, gdzie ten zmarł. 18-letni Mirek G. i 19-letni Paweł N. złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Jednak decyzją sądu w Gorzowie, kara o jaką wnioskował prokurator była zbyt niska.

Skatował kołkiem psa, teraz stanie przed sądem [film]

3 września 2018, 12:21
We wrześniu w Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu rozpocznie się proces przeciwko 63-letniemu Bronisławowi M., który jesienią ubiegłego roku skatował do nieprzytomności suczkę husky. Mężczyzna odpowie za znęcanie się ze zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu do 5 lat więzienia


Fotoreportaże