Wiadomości › Z sali sądowej

Zabili łopatą, bo znęcał się nad matką

17 października 2018, 11:13
W środę w Sądzie Okręgowym ruszył proces w sprawie zabójstwa Marka R. z Deszczna, który został zabity łopatą i zakopany. Według zeznań oskarżonych, mężczyzna miał był tylko nastraszony i pobity za znęcanie się nad swoją partnerką Iwoną S., a nie zabity.

Zabili łopatą i zakopali. Rusza proces zabójców Marka

16 października 2018, 13:07
W środę w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces zabójców 42-letniego Marka R., który został zabity łopatą, zakopany i zalany betonem w Deszcznie koło Gorzowa. Na ławie oskarżonych jest partnerka mężczyzny Iwona S., jej syn Dawid S. i jego dwaj koledzy.

Rozprawa Hani za zamkniętymi drzwiami

15 października 2018, 09:23
W poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Gorzowie odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie znęcania się nad 3-letnią Hanią. Sędzia zdecydował o wyłączeniu jawności całego procesu aż do momentu ogłoszenia wyroku. O znęcanie się nad dzieckiem oskarżony jest Kamil K., partner matki dziewczynki.

Co z karą za śmierć 15-latka?

13 października 2018, 20:54
Nie będzie wniosku o wyższe kary dla kolegów zmarłego 15-latka. Prokurator zdecydował, że sprawa trafi do Sądu Rejonowego w Gorzowie i zostanie przeprowadzona rozprawa z orzekaniem o winie. Kolegom Mateusza, którzy są współodpowiedzialni za jego śmierć grozi do 5 lat więzienia.

15 lat więzienia za brutalny gwałt na dziecku [film]

11 października 2018, 13:21
W czwartek w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie pedofila, który brutalnie zgwałcił 8-letnią dziewczynkę. Sprawa przez cały czas toczyła się za zamkniętymi drzwiami. Decyzją sędziego Grzegorz S. został skazany na 15 lat więzienia.

Ksiądz z Gorzowa skazany

5 października 2018, 08:59
W Sądzie Rejonowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie 32-letniego księdza Dariusza T., który na plebanii przy ul. Gwiaździstej uprawiał marihuanę. Decyzją sądu wikariusz został skazany na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata oraz zapłatę 3 tys. zł na rzecz Monaru.

Więzienie czy grzywna? Ksiądz czeka na wyrok

28 września 2018, 13:09
W piątek w Sądzie Rejonowym w Gorzowie ruszył proces księdza Dariusza T., wikariusza z parafii przy ul. Gwiaździstej. Prokurator wnioskuje o 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, a obrońca księdza o karę grzywny w wysokości 12,5 tys. zł. Wyrok w sprawie wikariusza poznamy 5 października.

Rusza proces księdza hodującego marihuanę

27 września 2018, 19:33
W piątek w Sądzie Rejonowym w Gorzowie rozpocznie się proces księdza Dariusza T., który na plebanii w Gorzowie hodował marihuanę i wypiekał z niej ciasteczka. Łącznie ksiądz usłyszał sześć zarzutów. Odpowiadać będzie z wolnej stopy.

Podstępem zwabiał dziewczyny do domu

26 września 2018, 15:42
Pamiętacie starszego mężczyznę, który przy wejściu do byłej łaźni w Gorzowie sprzedawał sznurówki? Kilka miesięcy temu został oskarżony o seksualne molestowanie 17-letniej dziewczyny. Dziś przed gorzowskim sądem ruszył proces w tej sprawie.

6 miesięcy więzienia za skatowanie psa kołkiem

18 września 2018, 11:13
We wtorek w Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu zapał wyrok w sprawie Bronisława M., który w ubiegłym roku w Skwierzynie skatował psa kołkiem. Oskarżony tłumaczył się, że zrobił to w nerwach, ponieważ pies zagryzał jego drób. Mężczyzna usłyszał wyrok 6 miesięcy bezwzględnego więzienia. Ponadto dostał 5-letni zakaz posiadania zwierząt oraz musi zapłacić 8 tys. zł na rzecz stowarzyszenie „Zwierzaki Niczyje”.


Fotoreportaże