Wiadomości › Z sali sądowej

Zabili łopatą i zakopali. Zabójcy skazani na 25 lat więzienia [film]

9 stycznia 2019, 13:56
W środę w Sądzie Okręgowym w Gorzowie zapadł wyrok w sprawie głośnego zabójstwa Marka R. z Deszczna, który został zabity łopatą i zakopany. Sędzia uznał za winnego Dawida S. i jego kolegę Kamila E. i wymierzył mężczyznom karę 25 lat więzienia za zabicie 42-latka.

Zabójcy Marka usłyszą wyrok w styczniu

18 grudnia 2018, 11:43
Powoli zbliża się do końca proces w sprawie zabójstwa Marka R. z Deszczna, który został zabity łopatą i zakopany. Według wyjaśnień oskarżonych, mężczyzna miał być tylko nastraszony i pobity za znęcanie się nad swoją partnerką Iwoną S., a nie zabity. Oskarżeni zostali poddani badaniu wykrywaczem kłamstw. Okazało się, że w swoich zeznaniach kłamią.

Wypili litr wódki i wysmarowali 15-latka ketchupem

17 grudnia 2018, 12:54
W poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Gorzowie rozpoczął się proces w sprawie 19-letniego Mirosława G. i 19-letniego Pawła N., którzy są odpowiedzialni za śmierć 15-letniego Mateusza w Ciecierzycach koło Gorzowa. Nastolatkowie wspólnie bawili się i pili alkohol na imprezie, a następnie zostawili kompletnie pijanego 15-latka na poboczu drogi w Ciecierzycach, gdzie ten zmarł.

Nie będzie wyższej kary dla ginekologa gwałciciela [film]

16 listopada 2018, 14:21
W piątek przed Sądem Okręgowym w Gorzowie zapadł prawomocny wyrok w rozprawie apelacyjnej Piotra P., ginekologa który zgwałcił swoją pacjentkę. Decyzją sądu, wymiar kary pozostał na dotychczasowym poziomie. Jedynie Piotr P. będzie musiał zapłacić pokrzywdzonej wyższą nawiązkę.

Sprawa ginekologa, który zgwałcił pacjentkę wraca do sądu

7 listopada 2018, 12:07
W piątek 16 listopada w Sądzie Okręgowym w Gorzowie odbędzie się rozprawa apelacyjna w sprawie Piotra P., ginekologa, którego Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich uznał za winnego gwałtu na pacjentce. Od wyroku skazującego go na 4 lata więzienia oraz 10-letniego zakazu wykonywania zawodu odwołał się oskarżyciel posiłkowy i prokurator.

Kroiła tort, ugodziła partnera nożem w szyję

29 października 2018, 11:36
Podczas krojenia tortu komunijnego w jednym z mieszkań przy Al. 11 Listopada, 34-letnia kobieta chwyciła za nóż i zadała ciosy swojemu partnerowi. Mężczyzna zmarł w szpitalu dwa dni później. Pod koniec października do Sądu Rejonowego w Gorzowie wpłynął akt oskarżenia. Kobieta odpowie za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu ze skutkiem śmiertelnym.

Zabili łopatą, bo znęcał się nad matką

17 października 2018, 11:13
W środę w Sądzie Okręgowym ruszył proces w sprawie zabójstwa Marka R. z Deszczna, który został zabity łopatą i zakopany. Według zeznań oskarżonych, mężczyzna miał był tylko nastraszony i pobity za znęcanie się nad swoją partnerką Iwoną S., a nie zabity.

Zabili łopatą i zakopali. Rusza proces zabójców Marka

16 października 2018, 13:07
W środę w Sądzie Okręgowym w Gorzowie ruszy proces zabójców 42-letniego Marka R., który został zabity łopatą, zakopany i zalany betonem w Deszcznie koło Gorzowa. Na ławie oskarżonych jest partnerka mężczyzny Iwona S., jej syn Dawid S. i jego dwaj koledzy.

Rozprawa Hani za zamkniętymi drzwiami

15 października 2018, 09:23
W poniedziałek w Sądzie Rejonowym w Gorzowie odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie znęcania się nad 3-letnią Hanią. Sędzia zdecydował o wyłączeniu jawności całego procesu aż do momentu ogłoszenia wyroku. O znęcanie się nad dzieckiem oskarżony jest Kamil K., partner matki dziewczynki.

Co z karą za śmierć 15-latka?

13 października 2018, 20:54
Nie będzie wniosku o wyższe kary dla kolegów zmarłego 15-latka. Prokurator zdecydował, że sprawa trafi do Sądu Rejonowego w Gorzowie i zostanie przeprowadzona rozprawa z orzekaniem o winie. Kolegom Mateusza, którzy są współodpowiedzialni za jego śmierć grozi do 5 lat więzienia.


Fotoreportaże