Wiadomości › Warto wiedzieć

Namierzanie wskazanego telefonu - czy to w ogóle możliwe?

13 stycznia 2021, 17:11
Wyjątkowo trudno dziś wskazać osobę, która nie korzysta z telefonu komórkowego. Popularne smartfony zdominowały rynek urządzeń mobilnych i obecnie goszczą w niemal każdym plecaku, torebce czy kieszeni. Nowoczesnymi telefonami posługują się dziś zarówno kilkuletnie dzieci, jak i leciwi seniorzy. Smartfony wykorzystujemy do kontaktu, rozrywki, robienia zdjęć, pracy czy nauki - niebagatelną rolę odgrywa w tym także internet. Czasem zdarza się jednak, że w wyniku kradzieży lub nieuwagi tracimy dostęp do naszego telefonu - jak go wówczas namierzyć? Okazuje się to bardzo proste, jeśli tylko jesteśmy świadomi tego, w jaki sposób powinniśmy zadziałać. Ale, jak ze wszystkim, lepiej zapobiegać niż leczyć…

Urzędy Skarbowe w Gorzowie Wielkopolskim. Jak najszybciej załatwić sprawę?

13 stycznia 2021, 17:08
Kilka razy w roku zdarza nam się konieczność załatwienia sprawy w Urzędzie Skarbowym. Niestety bardzo mało osób wie, jakie dokładnie prawa przysługują petentom w momencie wejścia do placówki Urzędu Skarbowego oraz o możliwościach, które dają nam załatwienie spraw telefonicznie lub za pośrednictwem darmowego programu.

Fotowoltaika odpowiedzią na rosnące ceny prądu

8 stycznia 2021, 08:18
Rozwój technologii sprawił, że działający do niedawna system, w którym odbiorcy pełnią rolę wyłącznie konsumentów, zdanych na łaskę, bądź niełaskę dostawców energii, przestaje obowiązywać. Dostępne są bowiem rozwiązania, za sprawą których mogą oni pełnić rolę prosumentów i w znaczącym stopniu ograniczyć, a nawet całkowicie zrezygnować z dostaw energii.

Gorzów: Mniej małżeństw i rozwodów

7 stycznia 2021, 09:54
Według statystyk Urzędu Stanu Cywilnego ubiegły rok był wyjątkowy jeżeli chodzi o ilość ślubów i rozwodów. W 2020 roku było najmniej ślubów od ponad 11 lat oraz najmniej rozwodów od ponad 5 lat. Wszystko przez wprowadzone obostrzenia z powodu pandemii koronawirusa.

Złota rączka już czeka na zgłoszenia seniorów

5 stycznia 2021, 10:04
Właśnie ruszyła kolejna edycja programu „Złota rączka dla seniora”, który polega na zapewnieniu nieodpłatnej pomocy gorzowskim seniorom w drobnych, domowych naprawach. Prośbę o pomoc można zgłaszać mailowo lub telefonicznie.

Zasady dobrego snu – sprzymierzeńca każdego organizmu

30 grudnia 2020, 16:10
Codzienne stresy, problemy w pracy czy szkole, siedzący tryb życia i nadużywanie używek bogatych w kofeinę – oto grzechy główne prawie każdego niedosypiającego człowieka. Brak odpowiedniej dawki regeneracyjnego, głębokiego snu skutkować może nie tylko pogłębiającym się zmęczeniem, ale również – a może przede wszystkim – problemami ze zdrowiem, a nawet chorobami, w tym nowotworowymi. Dlatego warto zadbać o odpowiednią jakość odpoczynku. Oto kilka ważnych zasad zdrowego, dobrego snu – warto wcielić je w życie już dzisiaj!

Jak złożyć pozew o alimenty?

22 grudnia 2020, 13:48
Zgodnie z przepisami kodeksu rodzinnego i opiekuńczego rodzice obowiązani są do świadczeń alimentacyjnych względem dziecka, które nie jest jeszcze w stanie utrzymać się samodzielnie, chyba że dochody z majątku dziecka wystarczają na pokrycie kosztów jego utrzymania i wychowania. Mówiąc prościej, alimenty należą się dziecku niezależnie od jego wieku aż do momentu, gdy jest w stanie zapewnić sobie samo utrzymanie. Obalić trzeba powszechnie obowiązujący mit, iż obowiązek alimentacji wygasa automatycznie, gdy dziecko kończy 18 lat.

Sylwester 2020 - czy policja ma prawo nas ukarać?

22 grudnia 2020, 10:44
Zaspokajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawi życia codziennego – tylko w tym celu będzie można przemieszczać się w sylwestra po ulicach naszych miast, miasteczek czy wsi. Weszło w życie rozporządzenie ograniczające przemieszczanie się osób w ostatnim dniu tego roku.

Jeden telefon może uratować ich życie

21 grudnia 2020, 10:13
Lubuscy policjanci regularnie sprawdzają miejsca, w których przebywają bezdomni, aby upewnić się, że warunki w jakich mieszkają nie zagrażają ich życiu. W nocy temperatury są niskie i trudne warunki pogodowe mogą być niebezpieczne dla osób, które nie mają dachu nad głową.

Rząd wprowadza "narodową kwarantannę". Będzie zakaz przemieszczania w Sylwestra

17 grudnia 2020, 17:49
Podczas specjalnej konferencji prasowej w czwartek 17 grudnia rząd ogłosił nowe restrykcje, które będą obowiązywały od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku. Najpoważniejszymi zmianami jest ponowne zamknięcie galerii handlowych, a także wprowadzenie godziny policyjnej w noc sylwestrową. Ponadto wszystkie osoby przyjeżdżające do Polski komunikacją zbiorową będą musiały poddać się 10-dniowej kwarantannie.


Fotoreportaże


x