Wiadomości › Warto wiedzieć

Jaka powinna być minimalna szerokość drogi dojazdowej do działki?

7 września 2021, 15:42
Wiele niedomówień i niejasności budzi kwestia szerokości drogi dojazdowej do działki. Zwykle mamy na myśli działkę budowlaną, na której planujemy prywatną inwestycję – budowę domu i zagospodarowanie całej posesji. Przepisy nie są oczywiste do interpretacji i sporo osób zastanawia się, czy taka droga ma mieć 3 metry czy też 5 metrów szerokości. Jest to zwłaszcza istotne w kontekście konieczności wyznaczenia służebności drogi.

Z kim organizować najlepsze eventy w Wielkopolsce?

6 września 2021, 22:29
W gąszczu wielu firm nazywających się agencjami eventowymi, bardzo ciężko znaleźć dziś te, które rzeczywiście radzą sobie na rynku organizacji wydarzeń firmowych. Najlepsze firmy z tej branży charakteryzują się doświadczeniem, bogatą ofertą i długą listą zadowolonych i stałych klientów.

Polerowanie karoserii samochodowej - olśniewający efekt, do którego warto się przyłożyć

6 września 2021, 22:26
Dbanie o własny samochód jest obowiązkiem każdej osoby, która swoje cztery kółka posiada na własność. Zadbany samochód to nie tylko ładny wygląd, choć niewątpliwie jest to istotna sprawa. Pod tym pojęciem kryje się przede wszystkim auto, które jest sprawne oraz posiada aktualny przegląd techniczny. Tylko takim samochodem powinniśmy się poruszać po drogach. Nie ma tutaj znaczenia, czy jeździmy głównie po mieście lub wsi, czy też zamierzamy przejechać pół Europy. Mając pewność, że wszystkie części oraz podzespoły naszego auta są sprawne, możemy się zająć jego wyglądem zewnętrznym. Jedną z czynności, której warto poświęcić trochę uwagi, jest polerowanie samochodu. Dzięki tej czynności lakier samochodowy na karoserii naszego samochodu uzyska zupełnie nowy blask. Czysty oraz wypolerowany samochód z pewnością będzie cieszył nie tylko nasze oko.

Jak wygląda rezonans magnetyczny kolana?

2 września 2021, 11:57
Ból stawu kolanowego może mieć wiele przyczyn. Aby je ustalić, warto wykonać odpowiednie badanie. Diagnostyka obrazowa w postaci rezonansu magnetycznego jest bezbolesna i pozwala na określenie źródła bólu. Na badanie są kierowani pacjenci, którzy odczuwają ból, mają obrzęk, trudności z chodzeniem oraz osoby, u których nie udało się ustalić przyczyny dolegliwości na podstawie innych badań obrazowych, takich jak USG czy tomografia komputerowa.

Liczyliście na niedzielne zakupy w Lidlu? Nie w Gorzowie

1 września 2021, 14:08
Kilka dni temu Lidl ogłosił, że otwiera swoje placówki także w niedzielę. Sieć dyskontów korzysta z furtki, jaką daje uruchomienie placówki pocztowej. Jednak Gorzów nie trafił na listę miejsc, w których będzie można zrobić zakupy w dzień wolny od handlu.

5 najciekawszych propozycji lamp do domowego biura

31 sierpnia 2021, 13:16
W obliczu pandemii duża część osób musiała przejść na pracę zdalną. To zrodziło potrzebę zaaranżowania domowego biura lub chociaż kącika do pracy zdalnej. Zaczęliśmy się bardziej przyglądać temu, jak organizować przestrzeń wokół siebie, aby miała ona pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Każdy z nas wie jak ważna jest w miejscu pracy rola światła - ciemne pomieszczenia raczej nie sprzyjają bowiem efektywności. Jakie w takim razie wybrać oświetlenie, by komfortowo nam się pracowało? Przedstawiamy 5 najciekawszych propozycji lamp do domowego biura!

Męska sprawa – pielęgnacja. TOP 5 kosmetyków dla panów

31 sierpnia 2021, 13:12
W XXI wieku mężczyźni dbają o siebie równie skrupulatnie jak kobiety. Nareszcie nie ma niczego wstydliwego w zachowywaniu higieny, pielęgnowaniu cery i włosów. Panowie chcą się dobrze prezentować i czuć świetnie we własnej skórze. W tym celu inwestują w coraz to nowe kosmetyki, które mają im umożliwić kompleksową pielęgnację. Jak jednak wybrać odpowiednie preparaty i nie zgubić się w drogeryjnym bogactwie? Podpowiadamy, w które produkty warto inwestować.

Jak wybrać wózek widłowy i gdzie go kupić?

30 sierpnia 2021, 16:10
Dawno minęły czasy biegania po magazynie ze zwykłym wózkiem i ręcznego ładowania na niego towaru. Teraz do dyspozycji mamy ogromny wybór wszelakich pojazdów transportowych do przeróżnych zastosowań. Najpopularniejszymi i zarazem najbardziej elastycznymi pod względem dopasowania do naszych potrzeb są wózki widłowe. Jednak zanim dokonamy wyboru, trzeba ustalić jakie potrzeby w tym zakresie ma nasza firma.

Faktoring online – nowoczesna forma finansowania dla przedsiębiorców

29 sierpnia 2021, 20:05
Zauważyłeś, że od pewnego czasu w Twojej firmie coraz częściej pojawiają się kłopoty z utrzymaniem płynności finansowej? Brakuje pieniędzy na bieżące wydatki – szczególnie w okresie, kiedy wystawiasz dużo faktur z odroczonym terminem płatności? Dowiedz się, czy faktoring online może być dobrym rozwiązaniem dla Twojej firmy.

Ile domków drewnianych jest już w Polsce?

27 sierpnia 2021, 17:19
Rosnąca popularność domków z drewna jest widoczna od wielu lat. Niższe ceny w porównaniu z domkami murowanymi czy też znacznie krótszy czas na ich wykonanie – to jedne z głównych przyczyn tego, że takie domki cieszą się coraz większą popularnością. W związku z rosnącym zainteresowaniem rośnie także ilość firm, które zajmują się ich wykonywaniem zarówno kompleksowo jak też samą produkcją domków, przeznaczonych do samodzielnego montażu.


Fotoreportaże