Warto wiedzieć

Robisz zakupy w internecie? Kupuj lokalnie!

2 czerwca 2022, 12:28
Aż 77% Polaków robi zakupy w internecie. Są wśród nich zarówno 15-latkowie, jak i osoby 50+, mieszkańcy wsi i największych miast, a także klienci o różnym wykształceniu[1]. Tak duża liczba osób może mieć spory wpływ na rozwój lokalnych firm, które odgrywają kluczowe role w naszych społecznościach i warto wspierać je zwłaszcza teraz – w dobie pandemii COVID-19[2]

Wyposażenie placu zabaw - jak wybrać bezpieczne wyposażenie na plac zabaw?

2 czerwca 2022, 12:23
Plac zabaw powinien umożliwiać aktywne i bezpieczne spędzanie wolnego czasu dzieciom w różnym wieku i o różnych potrzebach. Współcześni producenci placów zabaw mają do dyspozycji szeroką gamę materiałów oraz nowoczesne, rozbudowane parki maszyn, dzięki czemu wyposażenie placu zabaw XXI wieku stale zyskuje na atrakcyjności - zarówno wizualnej, jak i użytkowej oraz zabawowej. Równocześnie ogromny nacisk kładziony jest na bezpieczeństwo rozwiązań oferowanych dzieciom w ramach placów zabaw - wyposażenie placów zabaw musi spełniać określone warunki i normy, być zgodne z odpowiednimi przepisami, a właściciele / zarządcy obiektów są zobowiązani do przeprowadzania regularnych kontroli stanu technicznego urządzeń i konstrukcji oraz niezbędnych prac porządkowych, konserwatorskich i naprawczych. Jakie przepisy obowiązują tworząc place zabaw? Jakie powinno być wyposażenie placu zabaw dla dzieci? Jakie normy powinny spełniać urządzenia na plac zabaw z atestem?

Dlaczego wynajem dźwigu dla firmy jest tak opłacalny?

2 czerwca 2022, 12:21
Coraz więcej firm budowlanych stara się ograniczać swoje wydatki, m.in. redukując do minimum zakup kosztownego wyposażenia. Bez profesjonalnych maszyn nie da się jednak świadczyć usług w branży remontowo-budowlanej.

Jakie meble warto mieć w ogrodzie?

30 maja 2022, 16:27
Przydomowy ogród jest miejscem, w którym jesteśmy w stanie uciec od zgiełku miasta, zrelaksować się i spędzić czas na łonie natury. Oprócz tego bywa przestrzenią do spędzania czasu z najbliższymi, czy dostarcza możliwości wyhodowania zdrowej żywności oraz odkrycia nowej pasji. Bez względu na to, jakie funkcje pełni nasz ogród, warto zadbać o to, abyśmy czuli się w nim jak najlepiej.

Jak rozliczyć się z dotacji unijnej i kto nam może pomóc?

25 maja 2022, 11:01
Środki na rozwój firmy można dzisiaj pozyskać z bardzo różnych źródeł. Wielu przedsiębiorców ubiega się o dotacje z Unii Europejskiej. W większości przypadków jest to pomoc bezzwrotna, należy jednak spełnić pewne warunki. Jedynym z tych bardziej istotnych jest ich rozliczenie. Rozliczanie funduszy unijnych jest trudnym zadaniem. Należy jednak mieć świadomość, że nieprawidłowe ich rozliczenie może oznaczać utratę części lub całości środków, które danemu beneficjentowi zostały przyznane. Obecnie działają wyspecjalizowane agencje, które mogą pomóc w prawidłowym rozliczeniu otrzymanych dotacji.

Z jakiego materiału powinniśmy zakupić ławkę ogrodową?

24 maja 2022, 13:18
Ławka ogrodowa to bardzo ważna kwestia, ponieważ odpowiada za wygospodarowanie w odpowiedni sposób naszej przestrzeni, gdzie możemy zregenerować siły. Z tego powodu opublikowaliśmy artykuł poświęcony temu tematowi. Przeczytaj ten artykuł na temat, z jakiego materiału najlepiej jest zakupić ławkę ogrodową.

Preparaty na łuszczycę do smarowania na skórę

24 maja 2022, 13:16
Łuszczyca jest stanem skóry, która czerwienieje i swędzi. Łuszczyca może być uogólniona, dotyczyć także twarzy lub splotu słonecznego, dlatego występuje głównie na skórze ramion i kolan albo na plecach. To choroba bardzo utrapieniowa, gdyż daje bardzo silne objawy. Istnieją maści bez recepty na łuszczycę.

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe?

24 maja 2022, 13:13
Ogrodzenie panelowe nie bez powodu w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. Kiedyś wykorzystywano je głównie na terenach przemysłowych lub jako płot tymczasowy, a obecnie zabezpiecza coraz więcej obiektów użyteczności publicznej, a także prywatne posesje zarówno w mieście, jak i na wsi. Dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe? Sprawdźcie.

Dobry hotel nad jeziorem – co powinien zapewniać?

22 maja 2022, 10:48
Wypoczynek w hotelu nad malowniczym jeziorem to marzenie wielu z nas. Zmęczeni trudami dnia codziennego chętnie decydujemy się na wyjazd na łono natury, jednak często chcemy, aby miejsce w którym się zatrzymamy spełniało pewne standardy i sprawiało, że poczujemy się maksymalnie komfortowo. Jakie warunki powinien więc spełniać dobry hotel nad jeziorem?

Pościel na lato – kilka propozycji

19 maja 2022, 11:37
Coraz bliżej lato a wraz z nim pojawią się gorące noce, które czasami dają nam w kość. Duchota oraz wysoka temperatura może skutecznie przeszkodzić nam w wypoczynku dlatego warto zadbać o elementy w sypialni, które mogą pomóc nam przetrwać letni okres i zapewnić nam odpowiedni komfort wypoczynku. W dalszej części artykułu przedstawiamy kilka rodzajów pościeli, które sprawdzą się podczas gorących, letnich nocy.


Fotoreportaże